Сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Жобаларды қорғау. | «Балалар мен жастардың шығармашылық сарайы» КМҚМ | |||
Күні: | Мұғалімнің есімі: Мукушев Женис Мадиярович | |||
Топ: бастапқы техникалық модельдеу | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақ негізделген оқу мақсаты | Тәрбиеленушілердің осы оқу жылындағы алған білім-білік,қалыптасқан дағдылары деңгейін өздері жасаған модельдерді іс жүзінде сынап көру арқылы тәжірибе алмасу. | |||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Әр тәрбиеленуші өз жобасын қорғайды. | |||
Оқушылардың басым бөлігі: Әр тәрбиеленуші өз жобасын безендіріп,әрлейді | ||||
Кейбір оқушылар: жобасын қалдық заттан жасайды.
| ||||
Бағалау критерийі | 1.Жобаның эстетикалық келбеті. 2..Модельдің техникалық сипаты. 3. Модель динамикасы. 4.Модельдің тепе-теңдікті сақтауы. 5.Модельдің қозғалыс жылдамдығы. | |||
Тілдік мақсат | Пәнге қатысты лексика мен терминология: модель,дизайн,катер,кеме,ватер сызығы,винт,вал,мотор,батарея,каюта, палуба,руль,пропелер,қосқыш,ажыратқыш. | |||
Диалог пен жазылым үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: 1. Кеме модельдерінің қандай түрлерін білесіңдер ? 2. Кеме модельдерін неден жасауға болады ? 3.. Модельдерді жасауда қандай заңдылықтарға сүйенеміз ? 4. Модельдің өлшемдері қалай алынады ? 5. Ең жақсы модель қандай болуы керек ? | ||||
Құндылықтарға баулу | Әлемдік және өңірлік деңгейлерде негізгі құндылықтар:өзара тіл табысу,құрмет,өмір бойы үздіксіз білім
алу,ынтымақтастық,топтық жұмыс істе білу | |||
Пәнаралық байланыс | Математика,физика,сызу,сурет,технология. | |||
Алдыңғы оқу | Сызба сызу,жонып-кесу,өңдеп-бояу,мотор орнату,модельдеу т.б білімдері бар. | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар
| ||
Сабақтың басы | Психологиялық жағымды орта құру. «Капитан» ойыны
|
| ||
Сабақтың ортасы | 1.Сабақтың мақсатын анықтау 2.Бағалау критерийлерімен таныстыру 3.Жобаларды қорғау .
| Суреттер, плакат, маркерлер
| ||
Сабақтың соңы | Кері байланыс «Мадақтау сэндвичі»
Тәрбиеленушілер бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөліседі,оның 2 жетістігін, 1 кемшлігін анықтайды Үйге тапсырма: терминдік сөзжұмбақ, пазл құрастыру | Сөздік,маркерлер, сурет, плакаттар. | ||
Саралау Мен қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпекпін ? Қарқынды оқушыларға қандай қосымша тапсырмалар беремін ? Баяу оқушыларды қалай жетелеймін ? | Бағалау. Тәрбиеленушілердің үйренгенін тексеруді қалай жоспарлаймын?
Алдыңғы білім негізінде модельдерді сынау кезіндегі Өзін-өзі бағалау,бірін-бірі бағалау,ұжымдық бағалаудың жауапкершілігін сезінуге жетелеймін. Айтылған пікірлерді сын емес,жағдайды жақсартатын тілек,көмек ретінде қабылдауға дағдыландырамын
| Пәнаралық байланыс басында қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері пысықталады.Тәртіп,ұқыптылық қадағаланады.
|