«Весенне-летний фестиваль знаний 2024»

Сабақ жоспары "Ғажайып көрме"

ЭКСПО тарихымен танысып,оқушыларға Қазақстанда өтетін көрменің тақырыбымен,мақсатымен,физикалық тұрғыдан баламалы энергия көздерімен танысып,тарихи маңызымен таныстыру

Олимпиады: Окружающий мир 1 - 4 классы

Содержимое разработки

Сабақ: Ғажайып көрме

Мектеп: К.Бозтаев атындағы ЖББОМ

Күні: 29.04.17

Мұғалімнің есімі:

Серикбаев Е.М

Сынып: 7 «а»

Қатысқандар саны

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты:

(мақсаттары)

ЭКСПО тарихымен танысып,оқушыларға Қазақстанда өтетін көрменің тақырыбымен,мақсатымен,физикалық тұрғыдан баламалы энергия көздерімен танысып,тарихи маңызымен таныстыру


Барлық оқушылар

Көрме жайлы біледі

Оқушылардың басым бөлігі

Талдау жасай алады

Кейбір оқушылар

Хронологиямен,салыстырмалы түрде жұмыс жасай аалады

Тілдік мақсат

Оқушылар (істей алады)

Негізгі сөздер мен тіркестер:

ЭКСПО,ғажайып көрме, Болашақ энергиясы,баламалы энергия көзі

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:


Сіз неліктен....екенін айта аласыз ба?


Жазылым бойынша ұсыныстар:

Терминдарды жазып алу

Алдыңғы тақырып


Жоспар:

І.Ұйымдастыру Ә.Қашаубаевтың «Балқадиша» әні

Шаттық шеңберіне тұру.Бір-біріне жылулық,тілек айтады.(май шаммен)

Топқа бөлу: смайликтер арқылы (,ақ ,сары ,күлгін түстер)

І топ-ақ «Сәуле»

ІІ топ-сары «Мөлдір»

ІІІ топ- күлгін «Қуат»

Топ ережесімен таныстыру

Топ басшысын сайлау (аквариум әдісі арқылы),бағалау парақтарын беру

Мұғалім сөзі: Балалар барлығымыз экранға назар аударайық. Видео «Ғажайып көрме»

Проблемалық сұрақ: Видео не туралы? Ендеше бүгін барлығымыз бірге кілтті табуға көмектесейік. Ол үшін Экспо тарихын,зерттеу жұмыстарын,тәжірибе жасап көрейік

«Топтас.Ойлан:Бөліс».Сендердің алдарыңда тапсырмалар тұр.барлығымыз соған назар аударып, І топ-хронологиялық кесте, ІІ топ-тәжірибе жасап,класстер арқылы, ІІІ топ- постер арқылы тапсырмаларды орындаймыз (10 мин) (слайдтар)

Қорғауға 3 мин Әрбір топтан кейін бағалау «2 жұлдыз,бір тілек»,бас бармақ арқылы,

Еінші топтан кейін «Сергіту сәті»

ІІІ топ қорғайды «Триггерллік суреттер»

«Үш ұйғарым» үш топқа терминдерді интернеттен іздеу І топ- «Индустриялизация»

ІІ топ- «Инновация» ІІІ топ- «жасыл экономика»


Қорытынды:

Бағалау

Үйге тапсырма : «Болашақтың энергиясы» эссе

Рефлексия : смайликтер арқылы тілектер жазады.


Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыыз)

Ресурстар

Басталуы



Ортасы



Аяқталуы



Қосымша ақпарат

Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері.

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс




Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?



Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап біріңіз.



Қорытынды бағымдау:


Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)?

1


2


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)?

1


2


Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқкшылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
































Топ ережесі

1.Кезекпен сөйлеу.
2.Белсенді тыңдау.
3.Сұрақ қою және сұрақ бар ма екенін сұрау.
4.Ұсыныс енгізу және басқаларда ұсыныс бар ма екенін сұрау.
5.Өз ойларын және пікірлерін ортаға салу. және басқалардың идеялары мен пікірлерін білу.
6.Ұсыныстарды,идеяларды және пікірлерді ұжыммен талқылау.
7.Көмектесу және көмек сұрау.
8.Түсініктеме беру және түсініктеме беруді өтіну.
9.Идеяларға түсініктеме беру және оны бағалау.
10.Топтық шешім қабылдау және бір тоқтамға келу.
11.Талқылаудың қорытындысын шығару.
12.Дәйекті айғақтар келтіру.

Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Олимпиады «Весенне-летний фестиваль знаний 2024»

Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее