Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлім: Тәрбиенің қайнар бұлағы | Мектеп: Қазыбек бекетіндегі орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығы мен КММ
| |||||||||||||
Күні: 27.11. | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||
Сабақтыңтақырыбы | Ы.Алтынсарин «Қыпшақ Сейітқұл» әңгімесі | |||||||||||||
оқумақсаты (оқу бағдараламасына сілтеме) | 5.Т/Ж2. Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау
| |||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар орындай алады: Көркем шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Көркем шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтап,өзінше ой түйе алады. Кейбір оқушылар орындай алады: Көркем шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды. Әңгімедегі еңбектің тұрмыс пен рухани өмірдегі орнын бағалап,өмірде қолана алады. | |||||||||||||
Жетістік критерийі | Көркем шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды. Әңгімедегі еңбектің тұрмыс пен рухани өмірдегі орнын бағалай біледі Қанағатшыл болуға талпынады. | |||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Еңбек,шыдамдылық,жеміс,талап | |||||||||||||
Құндылықтар | Өмір бойы білім алу: адами құндылықтарды бағалай білу Ынтымақтастық: бір-бірін қолдау, түсіну | |||||||||||||
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу | Әлемдік жаһандану туралы мәлімет беру | |||||||||||||
АКТ дағдысын қолдану | Презентация | |||||||||||||
Өмірмен байланыс | Оқушы күнделікті өмірде қаншалықты еңбекке араласады? Пікірлесу | |||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Қазақ тілі,география, жер-су атаулары | |||||||||||||
Алдыңғы білім | Ы.Алтынсарин өмірі,әңгімелері | |||||||||||||
Сабақбарысы | ||||||||||||||
Жоспарланғанкезеңдері | Жоспарланғаніс-әрекеттер
| Дереккөздер | ||||||||||||
Сабақтың басы
| 1.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу 2. Жағымды психологиялық орта қалыптастыру Сабақтың мақсаты мен жетістік критерийлері, күтілетін нәтижелері таныстырылады. Қызығушылықты ояту: Не білеміз? Ыбырай Алтынсарин туралы білетін мәліметтерін, төменгі сыныпта оқыған шығармаларын еске түсіреді. | Слайд
| ||||||||||||
Сабақтың ортасы
|
1.Әңгімедегі кейіпкерлерді ата? 2.Қыпшақ Сейітқұл қай жерге көшеді? 3.Әңгімедегі жер-су аттарын атаңыз?
4.Қыпшақ Сейітқұл еңбек арқылы қалай мұратқа жетті? 1.Берілген сөйлемдерді әңгіме мазмұнындағы сөзбен толықтыр? 1. Қабырғаның бойына келген соң, Сейітқұл қолына кетпен алып, ... үйлі кедейіне де кетпен беріп, жер тегістеп, егін егуге кірісті. (отыз) 2.Сейітқұлдың өзі де, жыйылған халқы да адалдары көбейіп, бай болды, ел жыйылып ... жұрт ағасы болды, енді сол жұртының адал бейнет, табан ет, мандай терімен тапқан дәулетін аңдыған жаудан, ұрыдан, даладағы бөріден сақтаудың қамын ойлап, уайымға қалды. (Сейітқұл) 3. Бұл жағынан көңілі тыныш болған соң, Сейітқұл енді Бұхара, Қоқанға мал айдатып, ол кенттерден қазақ қолды әртүрлі товар алдырып, жылда егін піскен уакытта манағы қорғанда ... реуішті базар болды.( жәрмеңке) 2.Мәтінге сүйене отырып,еңбекқор адам жайлы әңгімеле. ТЖ 3.Әңгіме мазмұнына байланысты өз пікірлеріңді топта талқылаңдар «Қыпшақ Сейтқұл» әңгімесі
Бағалау. Үйге. «Еңбек мұратқа жеткізер» тақырыбында эссе жазыңыз. Кері байланыс. Топтық бағалау. Бағдаршам арқылы |
| ||||||||||||
Сабақтың аяғы | Рефлексия. Нені білдім? Нені білгім келеді? |
| ||||||||||||
Сабақтасаралаутапсырмаларыболдыма? Қалайшақолдау көрсете аламын? Қабілеттіоқушылардыоқытудаалдымақандайміндеттерқоямын? | Оқушылардың материалдық аншалықты игергенін қалай бағалаймын? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||||
|
|
| ||||||||||||
Сабақбойыншарефлексия
Сабақ/ оқытумақсаттарышыншылма? БарлықоқушыларОМжеттіме? Егержоқболса, неге? Сабақтағысаралаудұрысөттіме? Сабақтағыкезеңдерсақталдыма? Жоспардантыснежасалды? Неге? |
|