«Весенне-летний фестиваль знаний 2024»

Шойындарды суықтай дәнекерлеу,жөндеу жұмыстарында қолдану.

Сабақтың тақырыбы:Шойындарды суықтай дәнекерлеу,жөндеу жұмыстарында қолдану.

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік:Жөндеу жұмыстарында шойынды дәнекерлеу.

Дамытушылық: Студенттердің өзіндік жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру, тәжірибеде берілген тапсырмалар бойынша оқушылардың ой-өрістерін дамыту.

Студенттерді тәжірибеде берілген тапсырмаларға білімдері мен іскерліктерін пайдалану арқылы тез арада жаңа шешім қабылдауына дамыту және үйрету.

Тәрбиелік: Студенттердің техника қауіпсіздігін сақтау, мамандыққа танымдық қызығушылығын арттыру. Оқуға саналы түрде қарым-қатынасын қалыптастыруына ықпал жасау. Топпен дұрыс жұмыс жасау тәртібі мен қарым-қатынасты дамыту арқылы тәрбиелеу.

Олимпиады: ИЗО 1 - 7 классы

Содержимое разработки

БЕКІТЕМІН

«Қаракемер кәсіптік колледжі»

МКҚК Аға шебері

______________Тукеева Ж.С.

Сабақ жоспары №4


Күні-айы: Топ: ЭД- 03 Курс: III

Мамандығы: 1114000 – дәнекерлеу ісі

Бөлімнің тақырыбы: Қолмен доға дәнекерлну.

Сабақтың тақырыбы:Шойындарды суықтай дәнекерлеу,жөндеу жұмыстарында қолдану.

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік:Жөндеу жұмыстарында шойынды дәнекерлеу.

Дамытушылық: Студенттердің  өзіндік жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру, тәжірибеде берілген тапсырмалар бойынша оқушылардың ой-өрістерін дамыту.

Студенттерді тәжірибеде  берілген тапсырмаларға білімдері мен іскерліктерін пайдалану арқылы тез арада жаңа шешім қабылдауына дамыту және үйрету.

Тәрбиелік: Студенттердің техника қауіпсіздігін сақтау, мамандыққа танымдық қызығушылығын арттыру. Оқуға саналы түрде қарым-қатынасын қалыптастыруына  ықпал жасау. Топпен дұрыс жұмыс жасау тәртібі мен қарым-қатынасты дамыту арқылы тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Еңбек тәсілдері мен әдістерін үйрету. 

Сабақтың әдістері:Студенттерге ауызша түсіндіру жоғары нәтижеге қол жеткізу оқушыларға қойылған мақсат пен міндетің,  іздену, өзіндік жұмыс, нақты шешім қабылдау әдістері мен тәсілдерін пайдалану арқылы сабаққа қызығушылықтарын арттыру,тәжірибелік және өндірістік жұмыстарын орындау және үйрету.

Пәнаралық және пән ішіндегі байланыс: Арнайы технология , сызу «геометриялық денелер», материалтану «металдар және олардың қасиеттері», еңбек қорғау «техника қауіпсіздігі», физика «ток күші, кернеуі, жиілігі»

Материалды-техникалық жабдықтар мен дидактикалық материалдар: Техника қауіпсіздіг плакаттар,дәнекерлеу аппараттар, болат щеткалар, балға, болат көміртекті металл пластиналары, МП 3 электрод сымдары; оттегі баллон,пропан баллоны, шойын пластиналар.

Арнайы киімдер: бетперде, брезент кеудешелер, шалбарлар, қолғаптар;

Көрнекі құралдар: карточка тапсырмалары, нұсқаулық карталары, электр доғамен жұмыс жасау қауіпсіздік техникалық ережелер нұсқауы.

Өткізілетін орны: электр газымен дәнекерлеуші шеберханасы №4

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі: (1-3 мин)

1.1. Сәлемдесу;

1.2. Студенттерді түгендеу;

1.3.Студенттердің оқу құрал - жабдықтарын тексеру.

2.Кіріспе нұсқау: (42 мин)

2.1. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру;

2.2. Студенттердің теориялық сабақтарда алған және өндірістік оқыту сабақтарында алған білімін тексеру;

1.Шойынды алатын жерді атаңыз?

2.Металдың механиқалық қасиеттерін табыныз?

3 .Электр қондырғыларында, өртті сөндіруге нені қолдануға болмайды?

4.Шеберханада студенттер қандай міндеттер мен ережелерді біліуі керек.

3.Студенттердің оқу-өндірістік жұмыстарына ағымдағы нұсқау жүргізу (180 мин)

3.1. Студенттердің өзіндік оқу-өндірістік жұмыстары:

1. Жұмыс орнын ұйымдастыру

2. Техника қауіпсіздік ережелерімен танысу

1.Болат электрдпен маркасы (УОНИ-13\45)шойынды суықтай пісіру бұрамасұқпаларды орнату қалыңдығы 10-20мм болатын шойын тілімшілерде немесе шойын сүймендерде жүргізіледі.Шойынды пісірген кезде көп мөлшерде көміртегі бқлінеді. Сондықтан жұмыс орнында желдеткіштің дұрыстығын тексеру керек. Мұнда түсті металдар буының улағыштығынан сақтану үшін электродтармен пісіруді респираторларда орындау керек. Осыдан кейін әңгімелесу арқылы электр пісірудің негізгі әдістері және шойынды,оның қолдану салаларын қалай білетіндігі сұрап тексеріледі.Жиектерді бөлшектеу техникасы ұрғыш арқылы, оттекті-флюсті немесе ауалы-доғалы кескішпен орындалады.Шойынды суықтай пісіру жаттығуын орындау үшін қалыңдығы 10-18мм болатын шойын тілімшелерді қолданылады; Ол тілімшелер 900бұрышында бөлшектенген жиектермен түйістіріп жиналган. Отырғызылатын шоғыр 6-10мм диаметірімен алынады.

3.2. Ағымдағы нұсқау (арнайы аралаулар арқылы):

- жұмыс орнының ұйымдастырылуын және жағдайын тексеру;

- арнайы киімнің, қолғап, масканың бар екендігін ескеру;

- металды тазалап, дайындау;

- бұйымның әрбір бөлшегін әзірлеу;

- дайын элементтерді дәнекерлеу арқылы біріктіру;

- еңбек тәсілдерін орындау дұрыстығын және техника қауіпсіздік ережелерінің сақталуын тексеру;

- технологиялық жұмыстарды орындау ретінің дұрыстығын тексеру;

- жұмыстарды қабылдау.

4. Қорытынды нұсқау (45 мин):

4.1. Сабақты қорытындылау;

4.2.Жіберілген қателерді талдау;

4.3.Студенттердің жұмысын бағалау және оны түсіндіру;

4.4. Үй тапсырмасы: Тақрыпқа дайындалып келу.Құрал саймандарды алып келу.

5.Жұмыс орнын жинастыру.


Өндірістік оқыту шебері: _______ Телеуов С.Ж.





Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Олимпиады «Весенне-летний фестиваль знаний 2024»

Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее