Читання
(2 кл)
Тема: Вірші – діалоги. М.Підгірянка «Розмова про сонце»,
Т.Коломієць «Вітрисько», Є. Гуцало «Без дороги ходить дощ»
Мета: Продовжувати роботу над віршами – діалогами.
Розвивати виразність читання учнів, вміння правильно інтонувати мову дійових осіб.
Виховувати доброту,чуйність, любов до природи.
Методи і прийоми: словесний (питання-відповідь, пояснення, використання скоромовок, бесіда), практичний (виконання завдань), наглядний (демонстраційний матеріал, мультимедійна презентація)
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
а) інсценування вірша «Суперечка»
б) інсценування вірша «Найкраща іграшка»
2. Мікрофон
- Як можна назвати ці вірші?
- А що називають діалогом?
3. Гра «Впіймай слово»
4. Гра «Потяг»
5. Відгадування загадки
6. Гімнастика для очей
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
1. Відгадування загадки
Від краю до краю
мене всі чекають:
приходжу.
Подивляться -
примружаться й скривляться
(Сонце)
До слова «сонце» доберіть ознаки.
2. Відгадування загадки
Груш і яблук натрусив,
Скуштувати попросив.
Знявсь угору: «Шу-шу-шу!» -
Як з”їсте ще потрушу!
(Вітер)
Від слова «вітер» утворіть зменшувально-пестливе.
(Вітерець)
А як його називають , коли він злий і сильний?
(Вітрюган,вітрисько)
3. Відгадування загадки
Його ім”я – лише з трьох літер
Його провісником є вітер.
Ним хлібороб у спеку марить.
Його дарують тільки хмари.
(Дощ)
До слова «дощ» доберіть слова , що означають дію
(іде, ллє, накрапає)
Що означають слова «вітер», «сонце», «дощ»?
( явища природи)
На сьогоднішньому уроці ми продовжимо роботу над віршами – діалогами. І зараз познайомимося з трьома геніальними поетами та їхніми віршами.
ІV. Робота над темою уроку
1. Знайомство з М. Підгірянкою «Розмова про сонце»
1) Бесіда за ілюстрацією до вірша ;
а) словникова робота;
б) читання вірша вчителем;
в) бесіда за віршем;
г) самостійне читання учнями мовчки;
д) аналіз з елементами вибіркового читання.
2) робота в парах( читання в особах).
3) виразне читання.
4) Конкурс на виразне читання вірша
( від кожної команди по одному учню)
фізкультхвилинка
2. Робота над віршем Т. Коломиєць «Вітрисько»
1) Робота над заголовком
- Яку має назву вірш, хто був уважним і повторить?
-Чи можливо відразу назвати співрозмовника?
а) читання вчителя
б) словникова робота
в) робота над інтонацією
г) читання учнями «ланцюжком»
.
д)вибіркове читання
є) читання діалогу в особах
3.Опрацювання вірша Є.Гуцула «Без дороги ходить дощ»
1) бесіда з елементами розповіді про дощ
2) читання вчителем
3) читання учнями.
4) переказування змісту вірша
V. Закріплення вивченого на уроці
1) Гра «Плутанка»
2) робота в зошитах ( ст.33 завдання 4)
VІ. Підсумок уроку
- Що ми називаємо діалогами?
З якими віршами ми сьогодні знайомилися?
Чи можливо їх назвати віршами – діалогами?
Де використовують діалоги у житті?
VІІ. Домашнє завдання
ст.27-30 виразно читати.