«Зимний фестиваль знаний 2025»

Поурочный план Сабақ тақырыбы: Пирамидалар құрылысының дәуірі

Жаңа материалды меңгеру кезеңі «Джигсо» әдісі Оқулықпен жұмыс

1 топ Перғауындар билігінің күшеюі

2- топ Басқыншылық жорықтар

3 топ Мысыр пирамидалары

4-топ Храмдар

« Сарапшылардың кездесуі»

Олимпиады: Технология 1 - 4 классы

Содержимое разработки

Сабақ тақырыбы:

Пирамидалар құрылысының дәуірі

Мектеп: К. Байсейітова атындағы ЖББОМБТМРОКММ

Күні :23.10.2017


Мұғалімнің есімі: Ахметжанова А.С.

СЫНЫП: 5 «б» -сынып


Пәні Дүниежүзі тарихы

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары:

5.3.1-Ежелгі Мысырдағы пирамида құрылысының дәуірі туралы жалпы мағұлматтар алуына жағдай асау



  • Барлық оқушылар: Ежелгі Мысыр ғибадатханалары мен пирамидаларын сипаттай алады

  • Оқушылардың басым бөлігі: ежелгі пирамидалардың пайда болуы, оның сақталуымен танысады

Топпен немесі жұп болып жұмыс істей алады.

  • Кейбір оқушылар:Перғауындардың негізгі қызметін, беделін, рөлін бейнесін талдай алады

Тілдік мақсаттар :

Перғауын, Жосер, ІІІ Тутмос,Пирамида, Тутанхамон, Сфинкс, Храм

Ресурстар:

Ватман , маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук, оқулық, дәптерлері

Өткен сабақта алған білім :

Ежелгі Мысырдың ( Египеттің) «қара жер» аталу себебі неде?

Ніл өзені туралы не білесіңдер?

Ежелгі Египет нешеге бөлінген?

Билеушілерін қалай атаған?

Қане, кім термин сөздерді көп біледі екен?



Сабаққа барысы




Сабақтың басы :















Сабақтың ортасы:











Сабақтың соңы :


« Тыңшылар» немесе «Көзбен атысу» ойыны арқылы психологиялық ахуалды қалыптастырып 3 топқа бөлемін.

Оқушылардың өзіндік тәжірибесін өзектілендіру кезеңі Тест жұмысын белгілету

« Ассоциация» әдісі Пирамида суретін көрсете отырып сқрақтар қоямын

Балалар мына пирамиданы неге ұқсатамыз?

Пирамида туралы не білеміз?

Қандай кино, мультфильмдер көрдік?

Пирамиданы не үшін салған?


Жаңа материалды меңгеру кезеңі «Джигсо» әдісі Оқулықпен жұмыс

1 топ Перғауындар билігінің күшеюі

2- топ Басқыншылық жорықтар

3 топ Мысыр пирамидалары

4-топ Храмдар

« Сарапшылардың кездесуі»


«Айналмалы әткеншек» немесе «Карусель» әдісі


Проблемалық сұрақтарыңды ортаға салыңдар ?


Сұрақ – жауап ,


Сабақтың қорытындысы

Бір- бір сһзбен қорытындылап кету.

рефлексия

«БҮБ » әдісі


Пәнаралық байланыс


Дүниежүзі тарихы, география,

  • Барлық оқушылар:Палеолит, Мезолит, Неолит дәуірлерінің ерекшеліктерін ажырата білу




  • Оқушылардың басым бөлігі: Иемденуші шаруашылық пен өндіруші шаруашылық түрлерін ажырата білу

Бағалау


Қалыптастырушы бағалау


  • Кейбір оқушылар: неолит дәуірінің аралықтарын ажырата білу

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау.

2: Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу.

2: Рефлексия.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ?


Тірек сөздер:

Неолит, « неолиттік төңкеріс», құрамалы құралдар, керамика, қыш құмыра


Ресурстар:

Ватман , маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук, оқулық, дәптерлері


Сабақтың мақсаты:

1.1.1.5 тұтыну заттарына деген өз қажеттіліктерінің құрылымын, олардың қайдан келетінін анықтау


Сабаққа барысы


Сабаққа қатысты ескертпелер



Сабақтың басы : Оқушыларды сапқа тұрғызып, 1-4 дейін санау арқылы топқа бөлу

Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту.

Әр топқа бағалау парағын таратып беру.

Фигуралармен бағалау әдісімен бағалау үшін фигуралар таратып беру

«Сандарды бейнеле» ойыны

арқылы психологиялық ахуалды жақсарту

Сабақтың ортасы:

Сабақтың соңы :






Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Олимпиады «Зимний фестиваль знаний 2025»

Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее