«Осенний фестиваль знаний 2024»

Пластиналарды көп қабатты тігістермен және тігінен,көлденеңінен,дәнекерлеу

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік:Көпқабатты тігістермен және тігінен,көлденеңінен,қиғаш пластинді дәнекерлеу және валиктерді балқыту.

Дамытушылық: Студенттердің өзіндік жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру, тәжірибеде берілген тапсырмалар бойынша оқушылардың ой-өрістерін дамыту.

Студенттерді тәжірибеде берілген тапсырмаларға білімдері мен іскерліктерін пайдалану арқылы тез арада жаңа шешім қабылдауына дамыту және үйрету.

Тәрбиелік: Студенттердің техника қауіпсіздігін сақтау, мамандыққа танымдық қызығушылығын арттыру. Оқуға саналы түрде қарым-қатынасын қалыптастыруына ықпал жасау. Топпен дұрыс жұмыс жасау тәртібі мен қарым-қатынасты дамыту арқылы тәрбиелеу.

Олимпиады: Викторина "Детям планеты мир без тревог" 1 - 11 классы

Содержимое разработки

БЕКІТЕМІН

«Қаракемер кәсіптік колледжі»

МКҚК Аға шебері

______________Тукеева Ж.С.

Сабақ жоспары №2


Күні-айы: Топ: ЭД- 03 Курс: III

Мамандығы: 1114000 – дәнекерлеу ісі

Бөлімнің тақырыбы: Қолмен доға дәнекерлеу.

Сабақтың тақырыбы:Пластиналарды көп қабатты тігістермен және тігінен,көлденеңінен,дәнекерлеу.

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік:Көпқабатты тігістермен және тігінен,көлденеңінен,қиғаш пластинді дәнекерлеу және валиктерді балқыту.

Дамытушылық: Студенттердің  өзіндік жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру, тәжірибеде берілген тапсырмалар бойынша оқушылардың ой-өрістерін дамыту.

Студенттерді тәжірибеде  берілген тапсырмаларға білімдері мен іскерліктерін пайдалану арқылы тез арада жаңа шешім қабылдауына дамыту және үйрету.

Тәрбиелік: Студенттердің техника қауіпсіздігін сақтау, мамандыққа танымдық қызығушылығын арттыру. Оқуға саналы түрде қарым-қатынасын қалыптастыруына  ықпал жасау. Топпен дұрыс жұмыс жасау тәртібі мен қарым-қатынасты дамыту арқылы тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Еңбек тәсілдері мен әдістерін үйрету. 

Сабақтың әдістері:Студенттерге ауызша түсіндіру жоғары нәтижеге қол жеткізу оқушыларға қойылған мақсат пен міндетің,  іздену, өзіндік жұмыс, нақты шешім қабылдау әдістері мен тәсілдерін пайдалану арқылы сабаққа қызығушылықтарын арттыру,тәжірибелік және өндірістік жұмыстарын орындау және үйрету.

Пәнаралық және пән ішіндегі байланыс: Арнайы технология , сызу «геометриялық денелер», материалтану «металдар және олардың қасиеттері», еңбек қорғау «техника қауіпсіздігі», физика «ток күші, кернеуі, жиілігі»

Материалды-техникалық жабдықтар мен дидактикалық материалдар: Техника қауіпсіздіг плакаттар,дәнекерлеу аппараттар, болат щеткалар, балға, болат көміртекті металл пластиналары, МП 3 электрод сымдары; оттегі баллон,пропан баллоны.

Арнайы киімдер: бетперде, брезент кеудешелер, шалбарлар, қолғаптар;

Көрнекі құралдар: карточка тапсырмалары, нұсқаулық карталары, электр доғамен жұмыс жасау қауіпсіздік техникалық ережелер нұсқауы.

Өткізілетін орны: электр газымен дәнекерлеуші шеберханасы №4

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі: (1-3 мин)

1.1. Сәлемдесу;

1.2. Білім алушыларды түгендеу;

1.3.Білім алушылардың оқу құрал - жабдықтарын тексеру.

2.Кіріспе нұсқау: (42 мин)

2.1. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру;

2.2. Студенттердің теориялық сабақтарда алған және өндірістік оқыту сабақтарында алған білімін тексеру;

1.Жақсы дәнекерленетін металлды атаңыз?

2.Металдың механиқалық қасиеттерін табыныз?

3 .Электр қондырғыларында, өртті сөндіруге нені қолдануға болмайды?

4.Шеберханада студенттер қандай міндеттер мен ережелерді біліуі керек.

3.Студенттердің оқу-өндірістік жұмыстарына ағымдағы нұсқау жүргізу (180 мин)

3.1. Студенттердің өзіндік оқу-өндірістік жұмыстары:

1. Жұмыс орнын ұйымдастыру

2. Техника қауіпсіздік ережелерімен танысу

1.Қатты қорытпалы құйманы көп қабатты балқыта қаптау жұмыстары.Көп қабатты тігістермен және тігінен,көлденеңінен,қиғаш пластинді дәнекерлеу және валиктерді балқыту.Пісірудің доғалық әдісі жағдайындағы қыздыру көзі газды ортада екі электродтың немесе электрод пен бөлшектің арасында өтетін,тұрақты электр разрядын көрсететін пісіру доғасы болып табылады.Көп қабатты жіктерді пісіру кезінде алдымен оның түбірін диаметрі 3-4мм жіпше білікшелерді электродпен толык пісіреді.Бірінші білікшені мұқият салудың қабатты пісіру барысында берік қосылыстарды алу үшін маңызы бар.Содан кейін бұрын балқытып пісірілген білікшенің бетін алдын ала қождан тазалап,келесі қабаттарды балқытып пісіреді Х тәрізді жіктерді көп қабатты пісіру барысында алдымен жіктердің түбірін бір жағынан диаметрі3-4мм электродпен пмм электродпен пісіріп алады,жікті қождан тазалап,үлкен диаметрлі электродпен екінші қабатты жағады.Көп қабатты жіктер үшін іс жүзінде бір өту кезінде балқытып пісірлген металдың көлденең қимасының ауданы мен электродтың диаметрі арасында келесі қатынас белгіленген бірінші өтуге арналған жіктер түбірін толық пісіру.

3.2. Ағымдағы нұсқау (арнайы аралаулар арқылы):

- жұмыс орнының ұйымдастырылуын және жағдайын тексеру;

- арнайы киімнің, қолғап, масканың бар екендігін ескеру;

- металды тазалап, дайындау;

- бұйымның әрбір бөлшегін әзірлеу;

- дайын элементтерді дәнекерлеу арқылы біріктіру;

- еңбек тәсілдерін орындау дұрыстығын және техника қауіпсіздік ережелерінің сақталуын тексеру;

- технологиялық жұмыстарды орындау ретінің дұрыстығын тексеру;

- жұмыстарды қабылдау.

4. Қорытынды нұсқау (45 мин):

4.1. Сабақты қорытындылау;

4.2.Жіберілген қателерді талдау;

4.3.Студенттердің жұмысын бағалау және оны түсіндіру;

4.4. Үй тапсырмасы: Тақрыпқа дайындалып келу.Құрал саймандарды алып келу.

5.Жұмыс орнын жинастыру.


Өндірістік оқыту шебері: _______ Телеуов С.Ж.





Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Олимпиады «Осенний фестиваль знаний 2024»

Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее