Қысқа мерзімді сабақ жоспары
| Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: «Пайыз» бөлімі | Мектеп: Семей қаласы "№48 жалпы орта білім беретін мектеп"» КММ | ||||||
| Күні: 16.03.2018
| Мұғалімнің аты-жөні: Мусалиева Ажар Муратбековна | ||||||
| Сынып: 5 "А" Математика
| Қатысқандар:
| Қатыспағандар:
| |||||
| Сабақтың тақырыбы
| Пайыз | ||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
| ||||||
| Бағалау критерийі |
| ||||||
| Құндылықтарға баулу | Математикалық тілде сауатты сөйлеуге, ұқыптылыққа, дәлдікке,сыни ойлауға тәрбиелеу.Оқушыларға математикалық дағдының шынайы өмірлік мәселелерді шешуде құндылығынын зор екендігін сезіндіру. | ||||||
| Жоспар | |||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||
| Сабақтың басы
3 мин.
| Сабақты ұйымдастыру Амандасу, сабаққа дайындықтарын тексеру, түгендеп алу. 1. Білім алушылардың сабақ басындағы көңіл- күйлерін анықтау,жылы лебіздерін білдіру 2 Білім алушыларды топқа жинастыру.Топ ережесін хабардар ету,бағалау парағын тарату.
|
| |||||
| 8 мин
| Тапсырма 1 Топтық жұмыс «Адасқан әріптер» бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтау мақсатында
ПАЙЫЗ сөзі анықталады. Сонымен бүгінгі сабақтың тақырыбы анықталды. Сабақтың тақырыбы: "Пайыз" Бір пайыз - жүзден бір бөлік. Процентті бөлшекпен немесе натурал санмен жазу үшін процент санын 100-ге бөлу керек
| Таратпа қағаздар Математика кітабы 5 сынып ,тарататын қағаздар. | |||||
| Сабақтың ортасы. 10мин | Тапсырма 2 Жекелеме жұмыс Оқулықтан 113 бет, №1087, №1088 Әр топтан оқушылар кезегімен шығып, оқулықтағы берілген тапсырмаларды орындайды. Бағалау: Сұқсаусақ әдісі арқылы | Оқулық 5 сынып математика | |||||
| 3 мин 10 мин Сабаққтың соңы Рефлексия 6 мин | Сергіту сәті . Наурыз мейрамына байланысты "Қара жорға" әніне қимыл жасау арқылы сергіту. Тапсырма 3 топтық жұмыс Берілген тапсырманы топта орындап, қарама - қарсы топты ауызша бағалау Сабаққа қорытынды «Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы оқушылардың рефлексиясы Үйге тапсырма № 1090, №1092. Есеп шығару. Тақырыпты қайталап, оқу | Аудио таспа,флешка Үлестірме қағаздар Таратпа қағаз | |||||





