САБАҚ ЖОСПАРЫ
Пән | Әдебиеттік оқу | 3 «Ә» | Уақыты | 22.04.2017ж |
Тақырыбы | Қ. Толыбаев. Қаңбақ | |||
Мақсаты
| Мәтіннің мазмұнын жүйелі баяндауға жетелеу | |||
Міндеттері |
| |||
Күтілетін нәтиже |
| |||
Түйінді түсініктер | Мәтіндегі басты кейіпкерлер туралы жаңа ұғым беруі, бір ғана мағына беруі, бір сұраққа жауап беруі; |
САБАҚТЫҢ ӨТУ БАРЫСЫ
Сабақ кезеңдері, модуль | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Тапсырмалар мазмұны | Бағалау | Ресурстар | ||||||||
Ұйымдастыру
3 мин.
| Оқушылармен амандасу, түгелдеу, сабаққа қатысуын қадағалау. Бүгінгі сабақтың мақсат, міндеттерін қою. Оқушыларды топқа бөлу | Сабаққа даярланады, жинақталады, жаңа сабаққа ден қояды. Топқа бөлінеді, топ ережелерін бекітеді. | Стикерлер үлестіріледі. Әркім өз таңдаған сөздер туралы түсінік бере отырып, топқа бөлінеді.
Бағалау критерийлері және оқушының аты-жөні жазылған кесте беріледі. | Өзара критериалды бағалау өлшемдерімен танысады.
| Суреттер, дәптер | ||||||||
Көркемжазу 3 мин. | Ауызша сұрау | Психологиялық трениг | «Миға шабуыл» стратегиясы « қаңбақ» деген сөзді естігенде көз алдарыңа не елестейді? | Өзін-өзі бағалау
|
| ||||||||
Зерттеу жұмысы АКТ-ны пайдалану № «Ұлттық ақпараттандыру орталығы» АҚ 5 мин. | АКТ- ны пайдалана отырып топтық тапсырмаларды орындату. Тапсырманы орындау барысында топтың жұмысын қадағалау, бағыт-бағдар беру.
| Топта біріге отырып, талқылау. Талқылау барысында топта бір-бірін тыңдау, ортақ шешімге келу.
| 1-тапсырма Теректің қаңбаққа мысқылдай күлуінің себебі не? ( дәлелдеу) 2-тапсырма. Қаңбақтың Терекке тірелгенге дейінгі жолын жазу 3-тапсырма Сөздік жұмыс | Бірін-бірі бағалау | Флипчарттар, маркерлер, түрлі-түсті қағаздар, желім, т.б.
| ||||||||
Жаңа сабақ 5 мин АКТ-ны пайдалану
№4293 | « Қаңбақ» мәтінімен таныстыру, ұғым беру. | мәтіннің негізгі кейіпкерлерін суреттеу | мәтінмен жұмыс Ой қозғау Сұрақтарға жауап беру Бірін-бірі тыңдау | Өзін-өзі бағалау | Интер. Тақта Құрманбай Толыбаевтың портреті, өмір баянымен таныстыру | ||||||||
Оқулықпен жұмыс
10 мин. | Әр топтың жұмыс жүргізу барысын бақылау, бағыт беру
| Жеке жұмыс Оқушылар тақтаға тізбектей орындайды.
Оқушылармен бірлесе отыра, берілген тәжірибені жасау. | Мәтінге жоспар құру мәтінді «түртіп алу» тәсілімен оқу Білетін ақпарат (+) Таңдандырған ақпарат (-) Өлеңді оқудан туындаған сұрағым (?) | Өзін-өзі бағалау
Өзін-өзі бағалау
Топтың бағалауы
| Флипчарттар, маркерлер, түрлі-түсті қағаздар, желім, т.б.
| ||||||||
Сергіту сәті 1 мин
| Сурет салу | Топпен бірлесе атқарады | Өсімдіктердің суреттері | Топты бағалау | Флипчарттар | ||||||||
Шығармашылықпен жұмыс
10 мин. | Әр топқа өз бетінше берілген сурет бойынша тірек сөздерді пайдаланып , мәтін, өлең құрастыруды тапсырады. Оқушыларды шығармашы- лықпен жұмыс істеуге баулиды. Оқушылардың жұмыстарын қадағалайды, жетекшілік жасайды. | Топтық жұмысқа даярланады. Әр топ өздеріне берілген тапсырмалармен жұмыстанады, бірігіп атқарған жұмыс нәтижесін бір оқушы көрсетеді. | 1топ: Оқушыларға үндеу жазу ІІ топ: мәтінге жоспар құру ІІІ топ: Қаңбақтың жақсы қасиеттерін жазу ІҮтоп: Кесте толтыру
| Топтың бағалауы | | ||||||||
ІҮ Сабақты қорытындылау 5 мин. Акт №4292 | Бүгінгі сабақты қорытындылау, оқушыларды бағалау, үйге тапсырма беріледі. Уақыты: 5 минут Тест тапсырмасын орындату | Әр топ оқушыларын өзара бағалау парағы арқылы бағалату. (қалыптастырушы баға) | «Бүгінгі сабақтан алған әсерім...» рефлексия жазу | Үйге тапсырма: 95-96 беттер 5 жолды өлең құрастыру | Оқу құралдары | ||||||||
4 мин. | | Кері байланыс (оқушылар рефлексиясы) | Бүгін мен не үйрендім? Маған не ұнады/ұнамады? сұрақ немесе пікірің... | | |