Қысқа мерзімді жоспар Пән: Әдебиеттік оқу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлім: «Менің мектебім» Күні: 16.11.2018 | Мектеп: №276 орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Бакенова А Сынып: 2 А Қатысқандар саны: 30 Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақтың тақырыбы | Мектептегі бір күнім О. Әубәкіров «Жеті шал» (85-87-бет) | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.1.2.1*- шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау , сахналау 2.2.3.1- мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау | |||||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: мәтінді оқиды, мазмұнын түсінеді, бағалауға қатысады, сұрақ-жауапқа түседі, топта жұмыс жасайды. Көпшілігі: тақырыпты болжайды, сөздердің мағынасын түсіндіреді, бір күні жайлы әңгіме жазады. Кейбірі: қатесіз жазады. | |||||
Бағалау критерийлері | Сабаққа белсенді қатысады Мәтіннің мазмұнын түсіне алады Жаңа сөздерді түсіне алады Мәтінді сахналай алады | |||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық, құрмет | |||||
Тілдік құзіреттілік | Сөздің қабығын аршу, үріккен танадай | |||||
Пәнаралық байланыс | Қазақ тілі, дүниетану сабағы | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||
Алдыңғы оқу | Аламын білім кітаптан | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 4 минут | Қызығушылықты ояту Сыныпты қалыпқа келтіру Үй жұмысын сұрау: «Кітап» мәтінді мазмұндау, №6 кітап алу ережесін құру Ой сергек: «Бала, балақан» әнін бірге айта отырып, қимыл жаттығуларын жасау.
|
оқулық
| ||||
Сабақтың ортасы
| Ой қозғау. (Ұ) 1-тапсырма. Жұмбақты шеш. Бір ұяда - жеті жұмыртқа. Шешуі: аптаның жеті күні Сұрақ-жауап:
Бағалау: мадақтау
Тақырыпты болжау Осы сұрақтар арқылы тақырыпты болжау. ЖК: Сабаққа белсенді қатысады Мәтіннің мазмұнын түсіне алады Жаңа сөздерді түсіне алады Мәтінді сахналай алады. Оқылым (Ж) 2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. «Жеті шал» (Оспанхан Әубәкіров) 1. Әңгіме кім туралы? 2.Жеті шал деген кім? 3. Әңгіменің үйретері не? Бағалау: смайлик
(Ө) 3-тапсырма. Әңгіменің авторын ата. Сызбаны пайдаланып әңгімеле. Оспанхан Әубәкіров- Алматы облысында туған. Балалар жазушысы. «Қоңырау» , «Күлкіңіз келе ме?» т.б. жинақтары бар. Жазылым. (Т) 4-тапсырма. «Сөздің қабығын аршу» дегенді қалай түсінесің? -сөзді түсініксіз етіп айту; -сөзді созып айту; -сөзді түсінікті етіп айту. (дұрысы)
Айтылым (Ж) 6-тапсырма. Бір-біріңмен мына үлгіде әңгімелесіңдер:
-Сен қай күні демаласың? -«Әдебиеттік оқу» қай күндері болады? -Аптаның қай күні – қасиетті күн?
Бағалау: бас бармақ арқылы
|
Жазушының суреті
Кестемен жұмыс | ||||
Сергіту сәті 1 минут | «Көрші» Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау. Нұсқаулық: Көршіңді оң жақтан құшақта, Көршіңді сол жақтан құшақта. Оң жақтағы көршіңе бір жымиып, Сол жақтағы көршіңе бір жымиып, Бүгінгі тренинг барысы, Біз үлкен отбасы. | Көршілер қимыл – қозғалыстар арқылы жаттығуды жасайды | ||||
Аяқталуы
10 минут
| Дәптермен жұмыс. (Ө) 5-тапсырма. Аптаның бір күнін таңдап ал. Сол күнгі сабақтарың жайлы әңгімеле. ............ бес сабақ болады. Біріншісі - ..........Бұл сабақта өлең, әңгімелер оқимыз. Екіншісі -...........
|
Дәптермен жұмыс
| ||||
Сабақтың соңы 3 минут
| Үйге: О. Әубәкіров «Жеті шал» (85-87-бет) оқу, мазмұндау. №5 тапсырма.
Кері байланыс: ауызша оқушыларға кері байланыс беру. Рефлексия. Бүгін мен ......................... білдім. Маған ...............................қызық болды. Маған................................қиын болды. | Сабақтан алған қағаз қиындыларына жазады. | ||||
Қосымша ақпарат | ||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс | ||||
А,А+ оқушылары бір күні жайлы әңгіме жазу | Жетістік критерийлері арқылы. | Құндылықтарды дарыту: ынтымақтастық, құрмет. Пәнаралық байланыс:қазақ тілі, дүниетану..АКТ-ны қолдану дағдылары: осы сабақ барысында оқушыларға тақырыпқа қатысты көрнекі құралдар слайдпен көрсетіледі. Тәрбиелік мәні: әр нәрсенің қадірін білуге, төзімділікке, сабырлылыққа, еңбекқорлыққа тәрбиелеу. | ||||
Рефлексия | ||||||
- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? - Бүгін оқушылар не білді? - Сыныптағы ахуал қандай болды? - Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? - Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
| |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |