Пән: | |
Сабақ тақырыбы | Д дыбысы мен әрпі |
Осы сабақта қол жеткізілетін | 1.1.9.3 Сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау. |
Сабақ мақсаттары | 1. Барлық оқушылар: Сөздерді буынға бөліп айта алады. Қанша буын саны бар екенін анықтай алады. 2. Көптеген оқушылар: Сөздердің буыннан тұратынын түсінеді. Д дыбысының сөздің басында, ортасында кездесетінін анықтай алады. 3. Кейбір оқушылар: Буындардан сөздер құрастырып, сәйкестендіре алады. |
Жетістік критерийлері |
|
Тілдік мақсаттар |
|
Құндылықтарды дарыту | Достықты құрметтеуге үйрету |
Пәнаралық байланыстар |
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
Бастапқы білім | Өткен дыбыстарды еске түсіреді, сөздер айтады, сөздерді буынға бөліп айтады. |
Сабақ барысы
Сабақтың | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | Сілтемелер |
Сабақтың басы
| Ой қозғау. Берілген суреттердегі сөздердің қандай дыбыстан басталып тұрғанын атайды. Атауларын буынға бөліп атап шығады. (домбыра, дуадақ, доп, дойбы, дәрігер, дәптер, дала, дән, достар, дәрі, дәріхана, дельфин, дүрбі). Бүгінгі өтетін сабағымыз Д дыбысы мен әрпімен танысу | Шеңбер құру арқылы жағымды ахуал туғызу
|
|
Сабақтың ортасы
| Достары көп Мараттың. Ойнайды олар аулада. Ағасымен Болаттың Барады олар тауға да.
-Бұл өлең бе, әлде әңгіме ме? -Өлеңде не туралы айтылған? -Өлеңде д дыбысы кездесетін сөздерді кім атап береді? -Д дыбысы бар сөздерді буынға бөліп айтыңдар. -Д дыбысы қай жерінде кездесетінін анықтаңдар.
«Қара ожәшік» ойыны арқылы заттардың аттарын атап, сөздерді буынға бөліп, д дыбысы бар сөздің қай жерінде тұрғанын анықтайды.
«Адасқан буындар» ойыны арқылы буындардан сөз құрап сәйкестендіру.
Дәптерге д әрпінін элементтерін жаздыру. Д дыбысынан келетін сөздерді бунға бөліп жаздыру.
Мәтінді оқып мағынасын түсіну, д дыбысы кездесетін сөздер=ФЯді тауып оқу, буынға бөлу, сөздің қай жерінде кездесетінін анықтау.
|
Жұппен жұм ыс
Топпен жұмыс
Жәшіктегі ойыншықтар мен заттар
Кеспе буындар
Дәптермен жұмыс |
|
Сабақтың соңы
| «Адасқан әріптер» ойыны Көзіл..ірік, балмұз..ақ, бел..ік. д, г, т дыбыстарының қайсысын қоятынын тауып сөздерді толықтырып оқиды. Сөздерді буынға бөледі. Д дыбысының дауысты дауыссыз екенін ажыратады. Көзілдірік, балмұздақ, белдік,
| сөздер |
|
Саралау – оқушыларға қалай | Бағалау – оқушылардың | Денсаулық және қауіпсіз дік техникасы ның сақталуы |
|
|
|
|
|
Сабақ бойынша | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз | ||
| |||
Жалпы баға |