Қысқа мерзімді жоспар: Туремуратова Айгуль Маратовна
Сынып: 9 Күні:
Тақырыбы: | Зайырлылық және зайырлы мемлекет | |
Мақсаты: | Оқушыларды «Зайырлылық» ұғымы, мәні мен сипатымен таныстыру. Зайырлылық ұстанымы қызметі туралы білімдерін қалыптастырады. | |
Күтілетін нәтиже: | Оқушы зайырлылық және зайырлы мемлекет ұғымымен танысады. Мәнін біледі. Өздігінші білім алуға, құжаттармен жұмыс жасауға дағдыланады. Пән бойынша білімдерін тереңдетеді. | |
Қолданылатын әдіс – тәсілдер: | Миға шабуыл, әңгіме, өздік жұмыс, диалогтік оқыту, кластер, эссе | |
Қолданылатын ресурстар: | Оқулық, ҚР Конституциясы, ҚР «Дін туралы заңнамасы», таратпа ақпарат. | |
Сабақ барысы: | Мұғалімнің әрекеті | Оқушылардың әрекеттері |
Ұйымдастыру кезеңі: |
|
|
Үй тапсырмасы | Сұрақ қояды:
|
Оқушы сұрақтарға жауап береді |
Білу. Мәтінмен жұмыс | Оқушыларға тапсырма береді:
«Зайырлылық» ұғымын дәптерлеріне жазып алыңдар. | Оқушылар мәтінді оқып шығады, өз ойларын атады.
Оқушы сұраққа жауап береді. мұғалімнің көмегімен ой қорытады, нақты шешімге келеді.
Дәптермен жұмыс |
Түсіну. «Жуан» сұрақтармен жұмыс | Оқушыларға сұрақ қояды:
| Оқушы ойланып, сұрақ бойынша өз ойын айтады.
кластер жасайды
Жауап береді. |
Қолдану. Тірек кесте құру | Тапсырма беріп, жұмыстарын қадғалау:
|
Оқушы тапсырманы орындайды |
Талдау. Тірек-сызба құру | Оқушыға тапсырма береді, жұмысын бақылайды, қажеттілігіне қарай көмектеседі:
|
Мұғалімнің тапсырмасын орындайды |
Жинақтау(синтез) Диалогтік оқыту, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету | Оқушыға тапсырма береді, жұмысын бақылайды, қажеттілігіне қарай көмектеседі:
|
Сыни тұрғыдан ойланады |
Бағалау. Эссе | Оқушыға ээсе жазу тапсырмаы беріледі: Қазақстанның болашақ азаматы ретінде бүгінгі тақырып туралы сенің жеке көзқарасын қандай? |
Тақырып бойынша эссе жазады |
Рефлексия | Кері байланыс, сауалнама толтыру:
| Оқушы сауалнама толтырады
мұғаліммен кері байланыс орнатады |
Үй жұмысы | 1 тақырыпты оқып шығып, сұрақтарға жауап бер. | Оқушы үй тапсырмасын жазып алады. |