«Весенне-летний фестиваль знаний 2024»

Сан есім. Разработка урока

Открытый урок на тему имя числительные. Задании связаны с математикой. Привитие навыков к устному счету

Олимпиады: ОБЖ 5 - 11 классы

Содержимое разработки

6“Е” сынып

Сабақтың тақырыбы: Сан есім туралы түсінік. Дара және күрделі сан есімдер

Мақсаты: Морфология тарауы бойынша өтілген материалдарға шолу жасау, оқушылардың жеке, топтық жұмыстары арқылы бұрынғы білімдерін кеңейту, өзіндік баға беруін қалыптастыру. Сан есім түрлерін кестелер арқылы түсіндіру, дара сан есім және күрделі сан есімдерді бір-бірінен ажырата білуге үйрету.

Күтілетін нәтиже : Өткен тақырыппен байланыстырады; Оқушының жеке ой-пікірінің құндылығы артады;

Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ), топтық (ТБ)

Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, ноутбук, бағалау парақтары

Әдіс- тәсілдер: “Миға шабуыл”, “Жигсо әдісі”


Сабақ кезеңдері

Уақыт


Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Білім


Қызығушылық

тарын ояту

5мин

Үй тапсырмасын сұрақ-жауап арқылы сұрау

Оқушылар үйге берілген тапсырмаларды “Айтылым” дағдысы арқылы қорғау. Әр топқа берілген тапсырманы топпен қорғап шығуын қадағалау. Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларды сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру.

Мұғалімнің берген тапсырмасын орындау арқылы өздерінің үй тапсырмасын қорғап шығу

Түсіну

10мин

Жаңа тақырып бойынша мәтінмен жұмыс.

Жигсо” әдісін пайдалану


Жұптық және топтық жұмыстарды ұйымдастыру. Тапсырмаларды орындау кезінде, жаңа тақырып бойынша берілген мәтінді қалай мегергенін бақылау, оның мазмұнын топта , жұпта әңгімелеп беру.

Бағалауды басқару. Жауаптарын қабылдап, бағыт беру. Өз ойларын, пікірлерін ашық айту. “Оқылым”, “Айтылым”, “Тыңдалым” дағдылары арқылы тапсырманың орындалуын қадағалау

Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу. Топпен жұмыс жасау: Оқушылар көлемді мәтінді әрқайсысы жеке-жеке топ ішінде оқып шығып топпен талқылайды, сосын топтар құрамы өзгертіліп, құрамында әр бастапқы топтан бір белсенді оқушы бар жаңа (сарапшылар тобы) топтар құрылды.Құрылған сарапшы топ берілген тапсырмаларды біріге талқылап орындайды Осыдан кейін олар өз топтарына қайта оралып, өздерінің бұрынғы топтағы достарына кезекпен өз түсінген материалдарын тиянақты түрде жеткізіп, үйрету керек

Қолдану

6мин

"Білім мен дәстүр" сыны ойыны

Постермен жұмыс

Жаңа тақырыпты оқушыларға түсіндіру мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату, топ арқылы пікір алмасуға үйрету

Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту. Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады. Дайын болған топ тапсырманы тақтаға шығып қорғайды

Сергіту сәті

2 мин

Домбырамен күй тарту

Күй тартатын оқушыны таға шығарып, оқушыларға сергіту сәтін жасау

Домбырамен күй тартылып, оқушылар быраз демалып, сергіту сәтін жасайды

Талдау

7 мин

Өз ойларын ортаға салады, өтілген жаңа сабақты талдайды


Оқушыларға жаңа тақырыпты толық меңгерту мақсатында, алған жаңа білімдерін түймедақ гүлін жасау арқылы, талдату

Оқушылар сан есімдерді жазып, түймедақ гүлін жасау арқылы, жаңа тақырыпты талдайды

Жинақтау

4мин

Өзіндік жұмыс арқылы сабақты жинақтайды

Әр топқа тест тапсырмалары таратылады

Әр оқушы өз бетімен жұмыс жасайды, тест сұрақтарына жауап береді, тақырыпты жинақтайды

Бағалау

4 мин

Өзін өзі (ӨӨБ), топтық (ТБ)


Бағалауды басқару

Жауаптарын қабылдап, бағыт беру

Өзін өзі (ӨӨБ), топтық (ТБ)

Бағалайды,талқылайды. Өз пікірін айтады.



Рефлексия

2 мин

Стикерлерді толтыру

Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну

Ұсынылған стикерді толтырады, сабақтан алған әсерлерін стикерлерге жазады


Оқу ісі меңгерушісі



Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Олимпиады «Весенне-летний фестиваль знаний 2024»

Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее