Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: | Мектеп: | ||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | 16.06.17 | Мұғалімніңаты-жөні: Карил Сайран | |||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | 7 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтң тақырыбы | Халықаралық бірліктер жүйесі (ХБЖ) | ||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары | 7.1.2.1 Физикалық шамаларды оладың SI жүйесіндегі өлшем бірліктерімен сәйкестендіру. | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | ХБЖ жүйесін біледі. Бір өлшем бірліктен екінші бір өлшем бірлікке айналдыруды біледі. | ||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Физикалы шамаларды олардың SI жүйесіндегі өлшем бірліктерімен сәйкестендіреді. Берілген өлшем бірліктерді екінші өлшем бірліктерге аударады. | ||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Физикалық терминологиялар | ||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар | Қоғамымыздағы ұжымдық бірлік, бейбішілікпен келісім. 1875-жылы өлшемдердің метірлік жүиесін көптеген елдер қабылданған болатын.
| ||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Математика- есептеулер жүргізу | ||||||||||||||||||||||||||||
Алдынғы білім | Физикалық шамаларды біледі. Физикалық шамаларды өлшеу тәсілдерін біледі | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||
Кезеңдері | Жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақ басы
5 мин
| Оқушыларға тапсырма беру арқылы ой шоғырландырамын. 1 тапсырма: Оқушылар қазақ халқырың бұрынан қолданған өлшем бірліктерін сәйкестендіріңіз.
Оқушыларды топқа бөлу. Сызғыш және сағаттың суреттерін таңдау арқылы сыныптағы оқушыларды екі топқа бөлемін.
сызғыш
|
Слайд
Кеспе қағаздар | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 33 мин
Саралап оқыту |
2-тапсырма. Мұғалім оқушыларға тақырыпты оқуға уақыт береді. 1-топқа. Оқулықтан ХБЖ жүйесінің шығу тарихын оқиды. 2-топқа. Оқулықтан ХБЖ жүйесімен танысады. 2 топтан бір-бір оқушы шығып түсініктерін айтады және барлық оқушылар толықтырады,талдайды. Кейін уақыт біткеннен кейін қарама-қарсы сұрақтар қоямын. «Ыстық үстел» әдісі бойынша оқушыларға сұрақтар қойылады Оқушылар түсініктерін айтады, қалған оқушылар толықтырады |
Оқулық дәптер
| |||||||||||||||||||||||||||
Оқушыларға тапсырмалар беріледі. Жеке жұмыс. 3-тапсырма.Берілген өлшем бірліктерді екінші өлшем бірліктерге аударыңыз. I топ II топ 1сағ ---------=с 1тәу ---------=c 2ц ----------=кг 1км----------=м 10дм ----------=м 3т-----------=кг 2т-------------=кг 1мм----------=м
Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беру арқылы саралап оқыту әдісін қолдандым. 4- тапсырма А деңгейі 1.1,5 сағатта неше секунд болатынын анықта. 2.30 минутта неше секунтд болатынын анықта.
В деңгейі 1.Оқушы үйден шығып мектепкедейін 15 мин жүреді. Осы уақытты сағат және секундпен өрнектеңіз.
С деңгейі Қабырғасы 1,2 дм2 берілген. Оны дециметр, сантиметр, миллиметр және километрмен өрнектеңіз. Ыдыстағы сұйықтың көлемі 2800см3-ке тең. Осы көлемді литрмен өрнектеңіз.
| Слайдтар, оқулық. Есептер жазылған үлестірмелі карточкал
Есептер жазылған үлестірмелі карточкалар. | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың аяғы Рефлексия Кері байланыс
2мин | Сабақты бағалау. Екі жұлдыз, бір тілек (бағалау парағын толтырады) Мұғалімдерге
Құрметті әріптестер, бүгінгі сабақ бойынша алған керекті ақпараттарыңызды чемоданға салыңыздар, ( не екенін жазыңыздар), Осы ақпараттың ішінде өзіме қажет, әлі толықтыруым керек дегендері болса, еттартқышқа салыңыздар (жазыңыздар) Ал бүгіні сабақтағы керек емес болған, артық дүниені қоқыс жәшігіне салыңыздар (оның не екенін жазыңыздар). |
бағалау паратары | |||||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасы | §7, 2-жаттығу (5,7,8) |
| |||||||||||||||||||||||||||
Саралау – сіз көбірек қолдауды қалай көрсететін боласыз? Барынша қабілетті оқушыларға сіз қандай тапсырма беретін боласыз? Қабілеті жоғары оқушыны топ жетекшісі ету. Логикалық ой тудырарлық сұрақ іздейді сұрақтарына жауап береді. | Бағалау – сіз ілгері басуды/ оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыстар. құндылқтыр. | |||||||||||||||||||||||||||
|
|
| |||||||||||||||||||||||||||
1. Сабақтың қай аспектісі оқыту мен оқу барысында жақсы өтті?
2. Оқыту мен оқу барысында қай екі әдіс сабақты жақсартатын еді деп ойлайсыз?
3.Сабақ барысында мен сынып туралы және жекелеген оқушы туралы не білдім? Келесі сабаққа дайындалуға маған осы ақпараттар қандай көмек көрсетеді? |