Білім беру саласы: «Коммуникация»
Ұйымдастырылған оқу қызметі: Көркем әдебиет
Тақырыбы: «Айболит» ертегісі Корней Чуковский
Мақсаты: Балаларды мейірміділікке, өзге адамдарға, жануарларға қамқорлық қатынасты білдіруге талаптандыруды жалғастыру, туынды мазмұнына байланысты сұрақтарға жауап беруге үйрету.
Көрнекі құралдар: Ойыншық аңдар
Әрекет кезеңдері | Тәрбиешінің іс- әрекеті | Балалардың іс-әрекеті |
Мотивациялық- қозғаушылық | Ұйымдастыру кезеңі: Іш ауырса, тіс ауырса Бізге дәрі береді. Барлық бала, барлық ана, Оны жақсы көреді. - Балалар, мен кім туралы айтып тұрмын? - Дәрігер не істейді? | Жарты шеңбер болып отырады.. Өлең жолдарын қайталап айтады.
|
Іздену - ұйымдастырушы
| Біз ауырсақ дәрігер көмекке келеді, жануарлардың да өз дәрігері бар. Олар мал дәрігері, жануарлар дәрігері болып табылады. Мен сендерге балалар «Дәрігер Айболит» ертегісін оқып берейін. К. Чуковскийдың «Дәрігер Айболит» ертегісін оқып беру. Ертегі желісі бойынша сұрақтар қою.
Сергіту сәті: Біз кішкентай баламыз, Өсіп, өніп толамыз. Күнге қарай талпынып, Көпке қолды созамыз. Қанат қағып ұшамыз, Қарлығаштай самғаймыз. Бір отырып, бір тұрып, Жаттығулар жасаймыз.
Дидактикалық ойын: «Дауысынан таны» Мақсаты: Балалардың аңдар туралы түсініктерін тереңдету. Аңдардың әрқайсысының өзіндік дыбыстары болатынын үйрету. Есте сақтау, ойлау қабілетін дамыту.
|
Назары тәрбиешіде.
Ертегіні мұқият тыңдайды. Сұрақтарға жауап береді.
Сергіту сәтін қимылмен орындайды.
Дидактикалық ойын ойнайды. Интерактивті тақтадан бір аңның дауысы естіледі. Қай аңның дауысы екенін ажыратып, аттарын дұрыс айта білуі керек |
Рефлексті - коррекциялаушы | Ұйымдастырылған оқу қызметін қорытындылау. Балаларға ұйымдастырылған оқу қызметі бойынша сұрақтар қою. Балаларды мадақтау. | Сұрақтарға жауап береді. |
Күтілетін нәтиже:
Білуі керек: «Айболит» ертегісін білу керек.
Болуы керек: Дәрігер түрлерімен таныс болу керек.
Қолынан келуі керек: Тыңдап және сұрақтарға толық жауап беру керек.