ҚАЗАҚ ӘДЕБИЕТІ 10 СЫНЫП ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
| Сабақтың тақырыбы | Ыбырай Алтынсарин «Әке мен бала» әңгімесі. | |
| Мақсаты Күтілетін нәтиже | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | |
| кезеңдер | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылар әрекеті |
| Психологиялық ахуал | Психологиялық дайындық «Жүректен — жүрекке» шеңбері Жақсы тілектер айту. | Оқушылар мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
| Үй тапсырмасын тексеру |
| Оқушылар бір –бір сөйлемнен Шоқан Уәлихановтың өмірі мен шығармашылығы туралы айтады. Өздерін «бағдаршам» әдісімен бағалайды. |
| Қызығушылықты ояту | «Сәйкестікті тап» стратегиясы бойынша топта хронологиялық кестені толтыру. Үлгі бойынша тексеріп, өздерін «Блоб ағашы» арқылы бағалайды. |
Тапсырманы орындап, өздерін бағалайды |
| Жаңа сабақ | Берілген видеоматериалдан соң, тест тапсырмаларын орындайды. Әр сұраққа барлығы бір мезгілде түсті қағазда жазылған әріптер арқылы жауап береді.
| Әр дұрыс жауапты 2 балдан бағалап, «Нысана» арқылы өздерін бағалайды. |
| Сергіту сәті | Жаттығу жасау | |
| Ой толғаныс | Ы. Алтынсариннің «Әке мен бала» әңгімесін оқып, мультфильм көреді. 1. жұпта әңгіме желісіне қойылым ұйымдастырады.
2. Әңгімедегі балаға арнап «тағаның» атынан хат жазады.
| Қойылым қойып, бағалау критерийлері арқылы өз жұмыстарын «бағдаршам» әдісімен бағалайды. Әр хат оқылып, хат мазмұнымен танысып, «2 жұлдыз, бір тілек» арқылы баға береді. |
| Үйге тапсырма | Мазмұндау | Күнделіктеріне жазып алады |
| Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
| Бағалау парақшасын толтырады. |
| Кері байланыс | Берілген ойды жалғастыру. Бүгін мен сабақта ...... Мен үшін ...... Бұл сабақтан ....
Сабақты қорытындылап аяқтау | Оқушылар өз ойларын ортаға салады. |


