«Зимний фестиваль знаний 2025»

Среднесрочное планирование

Оқушыларға Сын есім. Етістіктер және оның түрлері жайында толық мағлұмат беру.Сауатты жазуға жетелеу.Алатын білімдерін, өмірмен байланыстыру арқылы жүзеге асыру.Бір шешімге келетіндей,ойын толық жеткізе алатындай,сыни тұрғыдан ойлауға негіздеу.

Олимпиады: Технология 1 - 4 классы

Содержимое разработки



БЕКІТЕМІН: КЕЛІСЕМІН:

Мектеп директоры Оқу ісінің меңгерушісі

__________ Шоңғалова Г.Б. _____________Махметова М.Б

«___» «___________»_______ж «___» «___________»_______ж





Ақмола облысы Астрахан ауданы


Жалтыр №1 орта мектебі.



ОРТА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ










Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі:

Иргебаева Айнагул Социалқызы











4-сыныбында қазақ тілі пәнінен «Жануарлар әлемі» тарауы бойынша орта мерзімді сабақ жоспары


р/с

Тақырыбы:

Негізгі мақсаттар.

Тізбектелген сабақтардың жиынын аяқтағанда оқушы бойында қалыптасатын білім, білік, дағды(идеясы)

Белсенді жұмыс түрлері (жеке, жұппен, топпен) АКТ-ны қолдану мүмкіндіктері

Оқыту үшін бағалаудың қолданылуы



Сабақ барысында сынып оқушылардың қамтылуы Оқытуды жақсарту үшін (дарынды және талантты, СТО )

Қазақ тілі пәнінде қиындықтар

тардың алдын алу



Жоспарланған және күтілген нәтиженің оқушылардан анықталуы

Негізгі мақсаты: Оқушыларға Сын есім. Етістіктер және оның түрлері жайында толық мағлұмат беру.Сауатты жазуға жетелеу..Алатын білімдерін, өмірмен байланыстыру арқылы жүзеге асыру.Бір шешімге келетіндей,ойын толық жеткізе алатындай,сыни тұрғыдан ойлауға негіздеу.

1 - сабақ

Тақырыбы: Жануарлар. Етістік.


  1. Мақсаты:

Сын есім. Етістіктің сөз табына жататындығын,оның іс-қимылды білдіретіндігі туралы толық мағлұмат алады.

- «Төрт түлік» арқылы топқа бөлу;

ассоцияция жазу;

- жеке, топпен жұмыс;

Постер жасау


- Өзін-өзі бағалау;

- өзара бағалау;

- топтық бағалау;

-критериалды бағалау;

- смайликтер арқылы бағалау;


«Ойқозғау»Сөзжұмбақ шешу

Сын есім, етістікке байланысты алған мәліметтерін топ болып постер жасау арқылы топ алдында қорғау,

сабақтан алған әсерлерін эссе түрінде жаздыру арқылы тапсырма беремін

Ынталандыру арқылы, көшемет көрсету, бағалау арқылы, мадақтау арқылы ..

Оқушылармен жұмыс жасау барысында олардың жауаптарын бақылау арқылы . Кері байланыс парақшалары арқылы, критерийлі бағалау арқылы бекітемін.


2-сабақ

Тақырыбы Үй жануарлары.

Мақсаты: Сын есімді, Дара және күрделі етістіктің негізгі мазмұнын түсінеді.Сұрақ қою арқылы бір-бірінен ажыратата алады..




- Тренинг арқылы топқа бөлу;

- «СТО» стратегиясы арқылы мазмұнын игерту;

- жеке, жұптық,

- топтық жұмыс;


Берілген тапсырманы орындау барысында

әр топқа бағалау парағы таратылып, бір ­бірін ұпай арқылы бағалайды.


"СТО"стратегиясы арқылы , түсініп, өз тобына келгенде ойларын жеткізе білу

- Екі жұлдыз, бір тілек;

- ынталандыру;

- бағасыз бағалау;

-бақылау жүргізу арқылы

Кері байланыс арқылы, мәтінмен жеке, жұппен, топпен жұмыс жасау барысында; оқушылардың жұмысын сырттай бақылау барысында; рефлексия жасату арқылы; бағалау парағы арқылы.

3-сабақ

Тақырыбы: Малдың пірі. Болымды және болымсыз етістік.

Мақсаты: Болымды және болымсыз етістік жайлы түсінік беру.Оларды күнделікті өмірде пайдаланып жүрген сөздері арқылы дәлелдейді..


Тренинг:

- «Түрлі түсті кәмпиттер» арқылы топқа бөлу;

- сыни ойлау;

- топтық, жұптық, жеке жұмыс түрлері;

- презинтация;

- диалогты оқыту;

- критериалды бағалау;

Бағалау

«Бағдаршам»

Бақылайды, бағалайды

Қызыл түс-5

Жасыл түс -4

Сары түс -3 (жапсырту)




Әр топқа әртүрлі тапсырма беріледі

.

- Екі жұлдыз, бір тілек;

- ынталандыру;

- бағасыз бағалау;

-бақылау жүргізу арқылы


4-сабақ

Тақырыбы: Аңдар Қайталау

Мақсаты .Етістік және оның түрлері жайында алған білімдерін бекітіп,қайталау.Алған білімдерін тапсырмалар орындау кезеңдерінде дәлелдейді.

- «Базарлық» тренингі арқылы топтарға бөлу

- жеке, жұппен, топпен жұмыс;

- эссе «Көктем мерекелері.

Бақылау парағындағы ұпайларды есептеп ,жоғары ұпай жинаған баланы мадақтау.


ДЖИГСО стратегиясы арқылы әр топқа мәтінді бөліп, тапсырма беріледі.



- Екі жұлдыз, бір тілек;

- ынталандыру;

- бағасыз бағалау;

-бақылау жүргізу арқылы

- критериалды бағалау парақтары арқылы;

- оқушылардың сабақ барысында белсенділігі арқылы;

- Мәтінмен, жеке, топпен жұмыс жасауда;

- ассоцияция арқылы;







Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Олимпиады «Зимний фестиваль знаний 2025»

Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее