«Осенний фестиваль знаний 2024»

Шамалар олардың өлшем бірліктері

Пәні

Күні

Сынып

Мұғалімі

Математика

06.09.17ж

4 «Е»

Ильясова А.Ж.

Сабақтың тақырыбы

Шамалар, олардың өлшем бірліктері

Мақсаты

Шамалар туралы білімдерін пысықтау, олардың өлшем бірліктерімен амалдарды орындай білу дағдыларын жетілдіру; кеңістіктік танымды дамыту.

Бағалау критерийі

  • Шамалардың түрлерін біледі
  • Өлшем бірліктерге өрнектей алады
  • Есептің шарты, амалдар ретін орындай алады

Сабақтың түрі

Қайталау сабағы

Негізгі түсініктер мен терминдер

Геометриялық кесінді, өлшем бірліктер

Ресурстар

Оқулық, ү.м.

Пәнаралық байланыс

Сабақтың барысы

Уақыт

Сабақ кезеңдері

Жұмыстың түрі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

2 мин

Ұйымдастыру кезеңі

«Алақанды ысыту» әдісі бойынша

Алақандарын ысқылап, бір-біріне бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді

5 мин

Білімнің өзектілігі

Білу

Үй тапсырмасы

7-бет, 6-тапсырма

Амалдарды реті бойынша орындау, бір-бірімен алмаса отырып тексереді.

16 мин

Негізгі бөлім (ұғыну, түсіну)

Түсіну

Оқулықпен жұмыс №1 тапсырма ауызша орындалады

№2 тапсырма «Еске түсір»

№3 есеп өздік жұмыс

Көрсетілген (күн, түн) уақытты атайды.

Салыстыр

9ц8кг =98кг 201кг≤2ц10кг

6ц1кг≤610кг 205кг≤2ц50кг

Есеп құрастыр, шығар

14*7=28 25*6=

3 мин

Сергіту сәті

Қырғаул болып ұшамыз, ұшамыз.

Түлкі болып қашамыз, қашамыз.

Қырғаулдай тапқыр боп, тапқыр боп,

Орнымызға қонамыз, қонамыз.

10мин

Оқу материалына рефлекция

Жинақтау

№4 тапсырма ауызша орындалады

№5 тапсырма жұпта орындалады

№6 ұзындық өлшемдерін өлше, ата

№7 тапсырма тақтамен жұмыс

Жұпта, топта талқылап жауабын айтады.

9-дан-12-ге дейінгі аралық=3 cағат

30/3=10 адам қабылдайды

Өлшем бірліктерге өрнектейді

Амалдар реті бойынша орындайды.

240+(118-80)*3=54

358+(412-299)*4=810

(867-859)*(732/6)=976

650-420/(30*2)=580

2мин

Білімді бекіту қорыту

«Басбармақ» әдісі арқылы оқушылардың бүгінгі сабақты түсіну дәрежесін анықтау

Егер түсінбесе «төмен», көмек керек болса «жанына», барлығын түсінсе «жоғары» көтереді

2 мин

Үй тапсырмасы

9-бет, 8-есеп

Күнделіктеріне жазып алады.

---

Олимпиады: Литературное чтение 1 - 4 классы

Содержимое разработки


Пәні

Күні

Сынып

Мұғалімі

Математика

06.09.17ж

4 «Е»

Ильясова А.Ж.

Сабақтың тақырыбы

Шамалар, олардың өлшем бірліктері

Мақсаты

Шамалар туралы білімдерін пысықтау, олардың өлшем бірліктерімен амалдарды орындай білу дағдыларын жетілдіру; кеңістіктік танымды дамыту.


Бағалау критерийі

  • Шамалардың түрлерін біледі

  • Өлшем бірліктерге өрнектей алады

  • Есептің шарты, амалдар ретін орындай алады

Сабақтың түрі

Қайталау сабағы

Негізгі түсініктер мен терминдер

Геометриялық кесінді, өлшем бірліктер

Ресурстар

Оқулық, ү.м.

Пәнаралық байланыс


Сабақтың барысы


Уақыт


Сабақ кезеңдері


Жұмыстың түрі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

2 мин


Ұйымдастыру кезеңі


«Алақанды ысыту» әдісі бойынша

Алақандарын ысқылап, бір-біріне бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді

5 мин


Білімнің өзектілігі

Білу

Үй тапсырмасы

7-бет, 6-тапсырма

Амалдарды реті бойынша орындау, бір-бірімен алмаса отырып тексереді.

16 мин



Негізгі бөлім (ұғыну, түсіну)

Түсіну

Оқулықпен жұмыс №1 тапсырма ауызша орындалады

2 тапсырма «Еске түсір»


3 есеп өздік жұмыс

Көрсетілген (күн, түн) уақытты атайды.


Салыстыр

9ц8кг =98кг 201кг≤2ц10кг

6ц1кг≤610кг 205кг≤2ц50кг

Есеп құрастыр, шығар

14*7=28 25*6=

3 мин

Сергіту сәті

Қырғаул болып ұшамыз, ұшамыз.

Түлкі болып қашамыз, қашамыз.

Қырғаулдай тапқыр боп, тапқыр боп,

Орнымызға қонамыз, қонамыз.

10мин

Оқу материалына рефлекция

Жинақтау

4 тапсырма ауызша орындалады


5 тапсырма жұпта орындалады

6 ұзындық өлшемдерін өлше , ата

7 тапсырма тақтамен жұмыс

Жұпта, топта талқылап жауабын айтады.

9-дан-12-ге дейінгі аралық=3 cағат

30/3=10 адам қабылдайды

Өлшем бірліктерге өрнектейді


Амалдар реті бойынша орындайды.

240+(118-80)*3=54

358+(412-299)*4=810

(867-859)*(732/6)=976

650-420/(30*2)=580

2мин

Білімді бекіту қорыту


«Басбармақ» әдісі арқылы оқушылардың бүгінгі сабақты түсіну дәрежесін анықтау

Егер түсінбесе «төмен», көмек керек болса «жанына», барлығын түсінсе «жоғары» көтереді

2 мин

Үй тапсырмасы


9-бет, 8-есеп

Күнделіктеріне жазып алады.





------------------

















Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Олимпиады «Осенний фестиваль знаний 2024»

Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее