«Весенне-летний фестиваль знаний 2024»

"Оқу құралдары"

Оқу құралдарымен танысып, досымен оқу құралдары жайында диалог құрап үйрену

Олимпиады: Литературное чтение 1 - 4 классы

Содержимое разработки

  1. сынып

2-бөлім

3-сабақ

Сабақтың тақырыбы:

Оқу құралдары

Мектебі: «Средигорное орта мектебі» КММ

Күні, айы:

Мұғалімнің аты –жөні: Имашпаева Акнур Ардабековна

1-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны - 12

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: 0

Оқу бағдарламаға сәйкес оқу мақсаты


1.1.1.1Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету (қимыл,ым мен ишараны қолдану, іс-әрекет жасау).

1.2.3.1.Сұхбаттасын түсіну және түрлі тәсілмен әрекет жасау, этика нормаларын сақтап жауап беру.

1.3.2.1.Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен көптік\ септік жалғауларын ауызша тілде қолдану.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Не? Деген сұраққа дұрыс жауап бере алды. Сабақта үйренген оқу құралдарын атай алды.

Оқушылардың басым бөлігі:

Оқу құралдарын өзара сөйлесу кезінде еркін қолдана алады . бір- бірінен өзіне қажет оқу құралдарын сұрап ала алады.


Кейбір оқушылар:

Басқа да оқу құралдары атауларын біледі, оларды өмірлік жағдаятта еркін қолдана алды.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы

(2-5 минут)

(МК) Оқушылардың сабаққа дайындыған тексеру

Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.


Сабақтың ортасы

(6-40 минут)












































Сабақтың соңы

41-45минут

(МК,Ұ)Мұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы 1- тапсырмада берілген сөйлем мен сөздерге аударады. Осы үлгі арқылы оқушылар заттарды атай алуға үйренеді, мысалы, Мынау –кітап. Содан кейін оқушылар осы үлгі негізінде кітап сөзінің орнына қалам, қарындаш, сызғыш,өшіргіш, қайшы, дәптер сөздерін қолдануға жаттығады. Оқушылармен суреттерге қарап, сөздерді тыңдау, қайталау жұмыстары жүргізіледі.

(Ж) оқушылар үйренген сөйлем үлгісін жұптық жұмыста бекіте түседі. Олар үшін мұғалім осы заттарды (кітап, қалам,қарындаш, сызғыш, өшіргіш, қайшы, дәптер) үстелдің үстіне қояды.

Бірінші оқушы бір затты көрсетіп, сұрақ қояды (Бұл не?), екінші оқушы жауап береді.Содан кейін екінші оқушы сұрайды, бірінші оқушы жауап береді.

(МК,Ұ) 2- тапсырма мұғалім оқушыларды суретке қарап толықтырып айтуға үйретеді, берші\беріңізші сөздерін қайталап, еске түсіреді. Оқушылардың жауаптары; Маған кітап (қалам, қарындаш, сызғыш, қшіргіш, қайшы,тдәптер) берш (беріңізші). Оқушылар (Міне ал,) жауабын еске түсіріп, оны да қолданады. Сыныптағы оқушылар бір –бірінен қандай да бір затты сұрай алуды үйренеді.

(МК,Ұ) 3- тапсырмада оқушылар сұраққа жауап беруге жаттығады. Мұғалім;

- Балалар, суретте не бар? – деп сұрайды, оқушылар суретке қарап жауап береді. Мысалы, Суретте қайшы (кітап, қалам,қарындаш, сызғыш, өшіргіш, қайшы, дәптербар.



(МК) «Есте сақта!» айдарында оқушылар «бар\жоқ» сөздерін орынды қолдануға, сыныпта не бар екенін айта алуға үйренеді.


(МК, Ұ) 4- арқылы оқушылар жаңа тақырып бойынша сөлесу үлгісін бііір диалог ішінде қайталайды. оқушылар мынадай дағдыларды игеруі тиіс: мұғалімнің (Сенде қарындаш бар ма? Сенде неше қарындаш бар?) сұрақтарына жауап бере алу, өзі сұрақ қоя алу. Сонымен бірге бұл диалог арқылы оқушылар өзіне қажет затты сұрай алу (Маған бір қарындаш берші), рахмет айта алу дағдыларын жетілдіре түседі.


(МК,Ұ) дәптердегі тапсырмаларды орындау орқылы оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.


(Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі.

Өз бетінше жүмыс істеуге дағдыланады.

Оқулық


Аудиодиск:

2.3.1

2.3.4














































№ 1 жұмыс дәптері


Қосымша тапсырма: 2.3


Сабақтың соңы

41-45 минут

(Қ)Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой – пікірлерін білдіре алады.



Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

  1. Сабақ барысына өзгерістер енгіздіңіз бе?

Неге?

2.Жүргізілген жұмыс түрлері Қаншалықты тиімді болды?



Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1:

2:

Қандай екі нірсе сабақты жақсартар еді?

1:

2:









Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Олимпиады «Весенне-летний фестиваль знаний 2024»

Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее