«Весенне-летний фестиваль знаний 2024»

Квадрат теңдеудің түбірлері

Сабақ:

Мектеп «Ы.Алтынсарин атындағы орта мектебі»КММ

Күні :

Мұғалім есімі: Еламанова Майра Абдуллаевна

Сынып 8 А

Қатысқандар саны:

қатыспағандар саны

Тақырыбы

Квадрат теңдеудің түбірлері

Сабақ негізделген

оқу мақсаты

  • Квадрат теңдеулерді әртүрлі әдістер арқылы шешіп, білім алушылар білімдерін қорытындылап өз ойларын айта алады

Оқу нәтижелері

(СМАРТ жоспар)

Барлық оқушылар

  • Квадрат теңдеудің түрлерін біледі,

Оқушылардың басым бөлігі

  • Квадрат теңдеудің түбірлерін табуды біледі.

Кейбір оқушылар

  • Барлық қасиеттерін қолданып есептер шығарады

Алдыңғы оқу (Сындарлы оқыту)

Квадрат теңдеулер

Жоспар

Жоспарлан-ған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Мұғалім әрекеті

7-модуль ықпалдастығы

Әдістер тәсілдер

Оқушы әрекеті

Басталуы

1.Ұйымдас-тыру

(1-мин)

Амандасу

Барлау

Оқушыларды топтарға бөлу

1 – сұрақ : Квадрат теңдеу дегеніміз не? 2 – сұрақ : Квадрат теңдеудің қанша түрі бар, атаңыз. 3 – сұрақ : Толымсыз квадрат теңдеуле атаңыз. 4 – сұрақ : Келтірілген квадрат теңдеу дегеніміз не?

Толық және келтірілген квадрат теңдеулерге мысал келтіріңіз. с=0 болғандағы толымсыз квадрат теңдеуге мысал келтіріңіз. b=0 болғандағы толымсыз квадрат теңдеуге мысал келтіріңіз. 4. b=0, с=0 болғандағы толымсыз квадрат теңдеуге мысал келтіріңіз.

Жайлы атмосфера қалыптастыру

Оқушылар бір-бірімен амандасып топтарға бөлінеді

2.Сабақ

мақсатын қою

(2-мин)

Сын тұрғысынан ойлау

Бірлесіп мақсат қою

Бүгінгі тақырыпты дәптерлеріне жазады

Ортасы

1.Білімдерін тексеру(білу)

Тақырып бойынша қысқа сұрақтар қою

Формулаларды қайталау

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Миға шабуыл

Түрткі болу.

Оқушылар өз-ара сұрақтар береді және

алған білімдері пысықталады.

2.Жаңа сабақ

(Түсіну)

Тақырыпты өздігінен үйренуге жағдай жасау

а) Ауызша жаттығу.

«Кім шапшаң» ойыны.

1) 6х2 +4х+11=0

2) 9х2 -3х+1 0

3) -0,6х2 +11х-30 0

Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту

Қалай оқу керектігін үйрену(өзін-өзі реттеу) көпірше жасау

Топ мүшелері оқиды

3.Пысықтау (Қолдану)

Тақырып бойынша тапсырмаларды орындату

  1. 2х2 — 5х + 3 = 0
  2. 3t2 — 5t – 2 = 0.
  3. 5a2 — 7a + 2 = 0
  4. 8z2 — 7z —1 = 0
  5. 2y2 +7y —30 = 0

Сын тұрғысынан ойлау АКТ Ынтымақтастық жұмыс

топ мүшелері өз топтарында талқылау жасайды

4.Бекіту.

(Талдау)

Тест тапсырмалары арқылы есептерді орындайды

1. a = - 3, b = 8, c = 5 болса, онда ax2+bx+c=0 теңдеуін жаз a) 3x2+8x+5 b) - 3x2+8x - 5c) - 3x2+8x+5=0d) - 3x2 - 8x - 5=0 2. Қай сан x2 - 3x - 10=0 теңдеуінің түбірі болады? a) 5 b) - 5 c) 3 d) - 2 3. a = - 5, b = 9, c = 4 болса, онда ax2+bx+c=0 теңдеуін жаз a) 3x2+8x+5=0b) 5x2+8x – 5=0 c) - 5x2+9x+4=0 d) - 3x2 - 8x - 5=0

4. 2x2+3x+1=0 Дискриминанты нешеге тең?

a) 4 b) 5 c) 1 d) 25

Сын тұрғысынан ойлау АКТ Ынтымақтастық жұмыс

Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды

Аяқталуы

1.Қорытындылау

(Жинақтау +

бағалау)

Сұрақ-жауап

Формулаларды қайталау

Бүгінгі сабақтан үйренгендерін

Жинақтау.

Түртіп алу

Дәптермен жұмыс.

Сұраққа жауаптар

2.Үйге тапсырма.

Үйге тапсырма беру

№166

Қосымша ақпарат Ғаламтор

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс құндылығы

  • Қиындық туындайтын сәт болса өзім түсіндіремін
  • Оқушылар өздерін бағалайды

Рефлексия Төмендегі ұяшыққа сабақ туралы өз пікірлеріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабақтың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Оқушылар өз ойларын жазып, көңіл-күй дидарына іледі.

Кері байланыс. (Сабақта өзіне не ұнады,қандай әсер алды,нені үйренді,нені меңгерді т.б.)

Рефлексия.

( Сабақтағы өзіне ұнаған белсенді қатысқан сыныптасына тілекті стикерге жазады) Стикерлерін "Күн дидарына" апарып жабыстырады. Содан сабақтың балаға ұнағанын көреміз.

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер

енгіздім және неліктен?

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1.

2.

Олимпиады: ИЗО 1 - 7 классы

Содержимое разработки

Сабақ:

Мектеп «Ы.Алтынсарин атындағы орта мектебі»КММ

Күні :


Мұғалім есімі: Еламанова Майра Абдуллаевна

Сынып 8 А

Қатысқандар саны:

қатыспағандар саны

Тақырыбы

Квадрат теңдеудің түбірлері

Сабақ негізделген

оқу мақсаты

  • Квадрат теңдеулерді әртүрлі әдістер арқылы шешіп, білім алушылар білімдерін қорытындылап өз ойларын айта алады


Оқу нәтижелері

(СМАРТ жоспар)

Барлық оқушылар

  • Квадрат теңдеудің түрлерін біледі,

Оқушылардың басым бөлігі

  • Квадрат теңдеудің түбірлерін табуды біледі.

Кейбір оқушылар

  • Барлық қасиеттерін қолданып есептер шығарады

Алдыңғы оқу (Сындарлы оқыту)

Квадрат теңдеулер

Жоспар

Жоспарлан-ған уақыт


Жоспарланған жаттығулар

Мұғалім әрекеті

7-модуль ықпалдастығы

Әдістер тәсілдер

Оқушы әрекеті

Басталуы




1.Ұйымдас-тыру

(1-мин)

Амандасу

Барлау

Оқушыларды топтарға бөлу

1 – сұрақ :
Квадрат теңдеу дегеніміз не?
2 – сұрақ :
Квадрат теңдеудің қанша түрі бар, атаңыз.
3 – сұрақ :
Толымсыз квадрат теңдеуле атаңыз.
4 – сұрақ :
Келтірілген квадрат теңдеу дегеніміз не?

Толық және келтірілген квадрат теңдеулерге мысал келтіріңіз.
с=0 болғандағы толымсыз квадрат теңдеуге мысал келтіріңіз.
b=0 болғандағы толымсыз квадрат теңдеуге мысал келтіріңіз.
4. b=0, с=0 болғандағы толымсыз квадрат теңдеуге мысал келтіріңіз.

Жайлы атмосфера қалыптастыру


Оқушылар бір-бірімен амандасып топтарға бөлінеді

2.Сабақ

мақсатын қою

(2-мин)


Сын тұрғысынан ойлау

Бірлесіп мақсат қою

Бүгінгі тақырыпты дәптерлеріне жазады

Ортасы



1.Білімдерін тексеру(білу)

Тақырып бойынша қысқа сұрақтар қою

Формулаларды қайталау

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Миға шабуыл

Түрткі болу.


Оқушылар өз-ара сұрақтар береді және

алған білімдері пысықталады.

2.Жаңа сабақ

(Түсіну)

Тақырыпты өздігінен үйренуге жағдай жасау

а) Ауызша жаттығу.

«Кім шапшаң» ойыны.

1) 6х2 +4х+11=0

2) 9х2 -3х+1 0

3) -0,6х2 +11х-30 0

Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту

Қалай оқу керектігін үйрену(өзін-өзі реттеу) көпірше жасау

Топ мүшелері оқиды

3.Пысықтау (Қолдану)

Тақырып бойынша тапсырмаларды орындату

  1. 2 — 5х + 3 = 0

  2. 3t2 — 5t – 2 = 0.

  3. 5a2 — 7a + 2 = 0

  4. 8z2 — 7z1 = 0

  5. 2y2 +7y —30 = 0



Сын тұрғысынан ойлау АКТ Ынтымақтастық жұмыс

топ мүшелері өз топтарында талқылау жасайды

4.Бекіту.

(Талдау)

Тест тапсырмалары арқылы есептерді орындайды

1. a = - 3, b = 8, c = 5 болса, онда ax2+bx+c=0 теңдеуін жаз
a) 3x
2+8x+5 b) - 3x2+8x - 5c) - 3x2+8x+5=0d) - 3x2 - 8x - 5=0
2. Қай сан x
2 - 3x - 10=0 теңдеуінің түбірі болады?
a) 5 b) - 5 c) 3 d) - 2
3. a = - 5, b = 9, c = 4 болса, онда ax
2+bx+c=0 теңдеуін жаз
a) 3x
2+8x+5=0b) 5x2+8x – 5=0 c) - 5x2+9x+4=0 d) - 3x2 - 8x - 5=0

4. 2x2+3x+1=0 Дискриминанты нешеге тең?

a) 4 b) 5 c) 1 d) 25


Сын тұрғысынан ойлау АКТ Ынтымақтастық жұмыс

Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды

Аяқталуы




1.Қорытындылау

(Жинақтау +

бағалау)


Сұрақ-жауап

Формулаларды қайталау

Бүгінгі сабақтан үйренгендерін

Жинақтау.

Түртіп алу

Дәптермен жұмыс.

Сұраққа жауаптар

2.Үйге тапсырма.

Үйге тапсырма беру


166

Қосымша ақпарат Ғаламтор

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?


Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс құндылығы

  • Қиындық туындайтын сәт болса өзім түсіндіремін

  • Оқушылар өздерін бағалайды



Рефлексия Төмендегі ұяшыққа сабақ туралы өз пікірлеріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабақтың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Оқушылар өз ойларын жазып , көңіл-күй дидарына іледі.









Кері байланыс. (Сабақта өзіне не ұнады,қандай әсер алды ,нені үйренді ,нені меңгерді т.б.)

Рефлексия.

( Сабақтағы өзіне ұнаған белсенді қатысқан сыныптасына тілекті стикерге жазады) Стикерлерін "Күн дидарына" апарып жабыстырады. Содан сабақтың балаға ұнағанын көреміз.


Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер

енгіздім және неліктен?








Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.


2.


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.


2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?


1.


2.






Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Олимпиады «Весенне-летний фестиваль знаний 2024»

Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее