№17
Пән: алгебра Сынып: 9 « » Күні: __________
Сабақтың тақырыбы: Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі
Сабақтың мақсаттары:
1. Білімділік: Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесін графиктік тәсілмен шешу.
2.Дамытушылық: Оқушыларды екі айнымалысы бар теңсіздікті шешу тәсілдеріне дағдыландыру. Теңдеудің графигі.
3.Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа, ептілікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Бекіту сабақ
Сабақтың көрнекілігі: тест т апсырмалары
Сабақ барысы: І Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу ә) Оқушылар тізімін тексеру б) Сабақтың мақсатын нұсқау
ІІ Өткен тақырыпты қайталау:
- Екі айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесінің шешуі алгоритмін тұжырымдап бер
- Екі айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесінің шешімі деген не?
ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару:
Тақтада орындалатын тапсырмалар: №118, №119
Өздіктерінен орындайтын есептер: №120
ІV Тест жұмысы: «Теңсіздіктер және теңсіздіктер жүйесі»
1 нұсқа
| Тест №2
|
1. Теңсіздікті шешіңдер: 4х-3(х+7)12+х А) Ø В) х3 С) хD) х33 Е) х 2. Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер: А) (-3; 3) В) (-3; 1,5) С) (- ; 0) D) (0; 3) Е) (- ; 3)
3. Теңсіздікті шешіңдер: х2-х-6 А) (- ; 2) В) (34; -2) C) (-2; 3) D) (0; 3) Е) (1; 6) 4. Теңсіздікті шешіңдер: (х+3)(х-1)(х-10) А) (- ; 1) (3; 10) В) (-3; 1) (1; 10) С) (- ; 3) (3; 10) D) (1; 3) (3; 10) Е) (- ; -3) (1; 10) 5. Функцияның анықталу облысын табыңдар: У= А) (- ; ) В) (-1; 1) С) (- ; 1) D) (1; ) Е) Ø 6. Теңсіздікті шешіңдер: А) (- ; ) В) (- ; 0) С) ( ; ) D) ( ; 3); Е) (- ;- )
| 1. Теңсіздікті шешіңдер: 6+х4х-3(2х-3) А) х1; В) х2 С)Ø х7 2. Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер: А) (- ; 2) В) ( - ; ) С) (0; ) D) ( ; 2) Е) (-1; 1) 3. Теңсіздікті шешіңдер: х2+3х-4 А) (-2; 2) В) (1; -4) С) (-4; 1) D) (-4; 0) Е) (1; -3) 4. Теңсіздікті шешіңдер: (х+11)(х+3)(х-8) 0 А) (- ; -11) (3; 8) В) (-11; -3) (-3; 8) С) (- ; 3) (3; 8) D) (-3; 11) (11; ) Е) (-11; -3) (8; )
5. Функцияның анықталу облысын табыңдар: У= А) (- ; ) В) (-1; 1) С) (- ; 1) D) (1; 2) Е) (2; ) 6. Теңсіздікті шешіңдер: А) (0; ) В) (- ; 2.5) С) (- ; ) D) ( ; ) Е) (- ; )
|
Сабақты бекіту кезеңі:
Екі айнымалысы бар теңсіздіктержүйесін қалай шешеміз?
Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.
Үйге тапсырма: №121, №122
Бағалау