Тексерілді:_________
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы:Бисермен жұмыс жасауға арналған негізгі және қосымша материалдар, бисермен жұмыс жасау техникасы | Мұғалімнің аты- жөні: Тогузбаева Ж. Күні: 08.02.2019 | ||||||
Сынып: 9-сынып | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: | |||||
Сабақ негіз/ген оқу мақсаты: | Қолөнер тарауы бойынша алған мәліметтерді жинақтау, пысықтау. Қауіпсіздік ережесін сақтау. Тақырып бойынша білімдерін толықтыру | ||||||
Сабақтың мақсаттары : | Барлық оқушы орындай алады: Бисермeн жұмыс iстeй алады | ||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Бұйымды бисермен әрлей алады | |||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Бисерден әшекей (сырға, моншақ, білезік) жасай алады | |||||||
Ресурстар: | Бір түсті мата, бисер түрлері, кергіш, ине, жіп, оймақ. | ||||||
Пәнаралық байланыс: | Бейнелеу өнері, математика, тарих, сызу | ||||||
Алдыңғы оқу: | Бисер, бұйымды бисермен әрлеу | ||||||
Сабақтың жоспары
| |||||||
Жоспарланған уақыт | Берілетін тапсырмалар | Бағалау критерийлері | |||||
Ұйымдастыру кезеңі 2 минут | Ұйымдастыру кезеңі(оқушылармен сәлемдесіп, кезекші арқылы оқушыларды түгендеу, сыныптың сабаққа дайындығын, сабаққа қажетті құрал – жабдықтардың барлығын анықтау) Топқа бөлу | Формативті
| |||||
Үй тапсырмасын сұрау 4 минут | Үй тапсырмасын «Алтын қоржын» ойыны арқылы сұрау. Интерактивті тақтада көрсетілген1-10 аралығындағы қоржынды таңдап, сұрақтарға жауап беру
| 1. Сұрақтарға жауап берді 2. Сыни пікір білдірді 3.Өмірден мысал көрсетті | |||||
Жаңа сабақ 13 минут
|
Қол өнер-мол өнер. Қазақ халқының қол өнері деп халық тұрмысында жиі қолданылатын өру, тігу, тоқу, мүсіндеу, құрастыру, бейнелеу сияқты шығармашылық өнер жиынтығын айтады. Ертеден біздің заманымызға дейін сақталаған мазарлар мен ескерткіштерден, діни әр түрлі құрылыстардың қабырғалары мен құрылыстардың қабырғалары мен мұнараларында сәнді ою-өрнектері ағаштан оюланып, тастан қашалып жасалған діңгектер-халық қолөнерінің тамаша туындылары. Барлық қол өнері сияқты, бисер тоқудың да тарихы бар. Осыдан 6 мың жыл бұрын әйнек өнері пайда болған. Осы кезде әр түрлі формадағы моншақтар әшекейлеу үшін қолданыла бастады. Бірте-бірте моншақтар ұсақталып, біркелкі болып, ертедегі египеттіктердің киімдерін әшекелеуге айналды. Бисердің отаны-Ежелгі Египет. Міне солардан бисер деген атаумен жаңа ұғым пайда болды. Египеттен, Сириядан бисердің технологиясы Рим империясына дейін тарады. Бірте-бірте алғашқы біздің дәуірімізге дейін Италияда, Грецияда, Германияда, Испанияда, Францияда пайда болды.Бесінші ғасырдың аяғында әйнек өнері Византияға, одан кейін Венецияға ауысады
|
слайд
1. Өз ойын ашық жеткізе білді 2. Толық мәлімет берді 3.Өмірден байланыстыра алды | |||||
Сабақты бекіту 20 минут
Кері байланыс 1 минут | V. Сарамандық жұмыс. Техникалық қауіпсіздік ережелері. Суреттер, дайын үлгілерді, бисерден жасалған дайын жұмыстарды көрсету. пайдаланатын құралдар: ине, оймақ, біз, қайшы, кергіш, жіптер түрлері.
Жұмыстың орындалу реттілігі:
Сабақты қорытындылау.
|
| |||||
Үйге тапсырма 1 минут | 124 бет, 49-сурет сызбасы бойынша алқа тоқу |
| |||||
Рефлексия 2 минут |
| Суммативті Формативті | |||||
Бағалау 2 минут | Оқушыларды бағалау Жапсырған жапырақтарыңыз – өзіңізді бағалағаныңыз
| Формативті
| |||||
Рефлексия | |||||||
1. Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды? 2. Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды? 3.Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
|