«Весенне-летний фестиваль знаний 2024»

Жыл мезгілдері. Күз

Сабақтың тақырыбы "Жыл мезгілдері. Күз" 4 сынып. Сабақ жоспары деңгейлік бағдарлама негізінде құрылған. Сертификатталған мұғалімдердің шығармашылық тобымен "LESSON STUDY" яғни сынып зерттеліп, бір жоспар негізінде жүргізілді. Бұл тәжірибе оқушыларға жан-жақты білім алуға өте пайдалы. Сабақта әртүрлі, қызықты стратегиялар мен оқытудың 7 модульі толықтай қамтылған.

Олимпиады: Литературное чтение 1 - 4 классы

Содержимое разработки

Сабақтың тақырыбы

Жыл мезгілдері. Күз

Қазақ тілі 3А сынып

5.03.15ж.

Сабақтың мақсаты:

Жыл мезгілрі тақырыбын қайталай отыра жаңа тақырыппен ұштастыру. Оқушылардың білімдерін бір жүйеге келтіру. Тақырыпқа байланысты ауызекі сөйлеу, қисынды ойлау дағдыларын жетілдіру.

Әр түрлі жұмыстарды ұйымдастыра отырып оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын арттыру. Оқушылардың топтасып, жұптасып, өз бетінше жұмыс жасай алу әрекеттерін дамыту.

Оқушыларды ұқыптылыққа, бір-бірін тыңдай білуге үйрету.

Оқыту нәтижелері

Тақырыпқа байланысты әңгімелей алады, қосымша сөздерді меңгере отырып сөздік қорлары мен сөйлеу дағдылары артады.

Сабаққа қойылатын негізгі мақсат:

Сын тұрғысынан ойлау, диалогтық оқыту, ОБ, ОҮБ, жас ерекшеліктерін ескеру стратегияларын енгізе отыра оқушылардың қызығушылықтарын арттыру мен ойлау дағдыларын жетілдіруді ұйымдастыру.

Ресурстар

Жыл мезгілдерінің суреттері, карточкалар, А3 форматы, фломастерлер, стикерлер.

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Ескертулер

Қызығушылықты ояту:

Ұйымдастыру


3 мин.


Оқушылармен сәлемдесу.

Психологиялық ахуал тудыру

А сейчас подарим друг - другу приятные моменты. А именно 1.Қолын қысыңыз

2. Күлімсіреңіз

3. Қол бұлғаңыз

4. Көзіңізді қысыңыз

5. Сүйіспеншілік білдіріңіз


Мы на уроке выполним интересные занаия индевидуально, в паре и в группах.

Оқушылар топпен отырады. Топ көшбасшысын таңдайды. Тапсырмаларды орындайды.


Оқушылардың білімдерін тексеру


5 мин

Әр оқушының алдына тест парақшалары таратылады




Бағалау. Мұғалім тест жауабын тақтаға іледі

Бағалау критерийлері:

10,9 - "5"

8-7 -"4"

6-5-"3"

4- "2"

Оқушылар алған білімдерін еске түсіре отыра тест тапсырмаларын орындайды

Оқушылар салыстыра отыра өздерін тексереді, бағасын қояды.


А- прочитав задание, начинает сразу работать, не допуская ошибок.

Б- изучив задание, оценивает свои возможности, потом только приступает к выполнению. Допустив 1 ошибку.

В- не самостоятельный, пытается воспользоваться ответами других.

Ой қозғау:

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындап алу


3 мин

Давайте послушаем стихотворения и отгадаем когда это происходит. Бұл қай кезде болады?

1. Қар еріп, су ағады

Сарқырап сайдға толады

Күн ұзарып, жылиды

Құстар ұшып келеді

Бұл қай кезде болады?

2. Қар жауып, боран соғады

Күн суып, аяз қысады

Өрнек сызып, терезені торлайды.

Бұл қай кезде болады?

3. Жидек, жүзім піседі

Балалар суға түседі

Бөбектерім айтыңдаршы

Бұл қай кезде болады?

А какое время года мы не назвали?

Бүгінгі сабақтың тақырыбы "Күз"

Определим цель урока. Что мы сегодня узнаем на уроке, чему мы должны научиться?


Оқушылармен жаппай жұмыс жасау.




Көктемде




Қыста





Жазда




Күз




А- быстро оределить цели урока

Б- затрудняется в определении четких цели

В-соглашается с уже поставленными целями

Ой толғаныс:

Сөздікпен жұмыс


5 мин

Әр топ оқушыларына сөздер таратылады

Познакомтесь с новыми словами, составтье 6 словосочитании используя новые слова, запешите на карточке, работаем в паре.

Бағалау: А теперь обменяитесь карточками, проверьте друг-друга, и оцените.

Оқушылар сөздермен танысады, жаңа сөздерге байланысты жұптасып тапсырма орындайды, көрші жұпты тексереді, бағасын қояды.




А- взявь инициатирву на себя, быстро спровляется с заданием

Б-работает сообщя

В-затрудняется, и ждет помощи напарника

Жазбаша жұмыс (карточка)


5 мин

Әр оқушыға карточка таратылады. В место многоточия вставьте нужные слова.

Бағалау: тақтаға керек сөздер ілінеді.

Бағалау критерийлері:

10,9 - "5"

8-7 -"4"

6-5-"3"

4- "2"

Оқушылар жекелей тапсырманы орындайды

Мұғалімнің жауабымен салыстыра отыра бағалайды.

А-работает быстро и легко

Б- выполнет задание с не уверенностью и допускает ошибок

В- сидит в ожиданий других ответов

Ой жинақтау:

Топпен жұмыс (кластер жасау)


7 мин




Сергіту сәті


Қорытындылау


10 мин









Сабақты бекіту


2 мин

Әр топқа А3 форматы таратылады.

Работаем в группах, состовляем кластер по теме "Күз"

Жасаған кластерлерін тақтаға іледі, әр топ стикер жабыстыру арқылы бағалайды.

Прикрепите стикер на кластер, который вам понравился


Келесі тапсырма оқушылардың білімдерін қорытындылайды. "Аялдама" стратегиясын қолдану. Әр топқаа А3 форматы таратылады. Белгілі бір тақырып беріледі. Сол тақырыпқа байланысты білген-түйгендерін жазады. Келесі топ келіп толықтырады. Солай әр топ өздерінің білімдерін көрсетеді.


Тақтаға Күз суреті ілінеді. "Ойымды жалғастыр" ойыны арқылы тақырыпты қорытындылайды.

Күзде ..............

Күзде...............

Күзде................

Күзде................

Күзде.....................

Оқушылар топтасып кластер жасайды. Өздерінің стикерлерін ұнаған кластерге жабыстырады, неге жабыстырғандарын түсіндіріп айтады.




Оқушылар топтасып жұмыс жасайды.










Оқушыларды жаппай сұрау. Оқушылар бүгінгі тақырып бойынша алған білімдерімен бөліседі. Мұғалімнің ойын жалғастырады.

А- в роли лирела берет работу под свой контроль

Б- свои знания полученное на уроке активно использует

В- поссивно работает в группе



А- активно работает, показывает отличную базу знаний

Б- показывает хорошие знание

В- просто принимает участие

Рефлексия


3 мин

Әр оқушының алдына "Блоб ағашы" таратылады

Біз бүгін сабақта көп еңбектендік, барлықтарын жақсы жұмыс жасадыңдар. Алдарыңда мынадай сурет жатыр.

Егер бүгінгі сабақта өздеріңе ештене алмасаңдар, ештенеге үйренбесеңдер төмендегі адамдардың біреуін бояңдар.

Егер сен сабақта өзіңді көрсете алмасаң, тақырып бойынша сұрақтарын болса ортадағы адамдардың біреуін бояңдар.

Егер бүгін сабақта өзіңді жайлы сезініп, көп білім алсаң төбедегі адамдардың бірін боя.



Оқушылар таңдауларын жасаған соң тақта алдына қояды.

А- на верхней части дерево

б- находится на середине

в- пытается подняться на дерево

Келесі оқуға арналған тапсырмалар


1 мин

Деңгейлік тапсырмалар беру

1 деңгей Күз туралы сурет салады, 6 сөйлемнен тұратын әңгіме құрайды.

2 деңгей Күз тақырыбына байланысты әңгіме құрайды.

3 деңгей Сөздерді жаттап келеді.

Үй тапсырмасын жазады

А- выбирает на 5

Б - выбирает на 4

В - выбирает на 4



Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Олимпиады «Весенне-летний фестиваль знаний 2024»

Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее