Сабақтың тақырыбы Үш сом
Мақсаты: Аңыз бен ертегінің айырмашылығын ажырата білуге, аңыздың мазмұнын тыңдау арқылы түсінуге,мәтінді түсініп оқи білуге үйрету.
Күтілетін нәтиже Аңыз бен ертегінің айырмашылығын ажырата білу
Мәтінді тыңдау арқылы түсінуге үйрету
Мәтіндегі негізгі ойды аша білу
Аңыз бен ертегінің айырмашылығын ажырата алады.
Мәтінді тыңдау арқылы түсіне алады.
Мәтіндегі негізгі ойды ажырата алады
Қамтылатын модульдер1 модуль оқыту оқудағы жаңа тәсілдер,2 модуль «Венн диаграммасы»,«Ассоцация»,«Балық қаңқасы»,3 модуль бағалау,7 модуль оқытуды басқару және көшбасшылық
Қолданылатын әдіс–тәсілдер«Венн диаграммасы»,«Ассоцация»,«Балық қаңқасы»,«Жасырын сөзді тап »ойыны.
Көрнекілігі: презентация ,суреттер,смайликтер,электрондық оқулық
Қадамдар1 Үй жұмысын сұрау
2 Оқушы зейінін сабаққа аудару
3 Топқа бөлу
4 Тапсырма тарату
Сабақтың барысы:
Психологиялық ахуал
Жасырын сөзді тап ойыны
Мәтінмен жұмыс
Топтық жұмыс
Венн диаграммасы
Ассоцация әдісі
Балық қаңқасы
Өлеңді жалғастыр ойыны
|
Мұғалімнің іс–әрекеті
Күлім қағып қолымды, 1,2,3 деп соғайын. Қарап тұрған көршіме, Қолымды мен бұлғайын. Жылы,жылы жүзбенен, Мандайыннан сипайын. Жылы,жылы сөзбенен, Жүрегімді сыйлайын. Ыстық алақаныммен, Қолыңды бер қысайын. Амандасып өзіңмен, Құшақтап бір қысайын. 1 топ — Аңыз дегеніміз не? Ертегінің қандай түрлері бар? 3 топ “3-киелі сан” 3жүз: Ұлы жүз, Орта жүз, Кіші жүз 3би: Төле би, Қазыбек би, Әйтеке би 3 жұрт: өз, нағашы, қайын 3 тәтті: жан, мал, жар 3 арсыз: ұйқы, күлкі, тамақ 3 көз: Су анасы-бұлақ, Сөз анасы-құлақ, Жол анасы-тұяқ. 3 қуат: ақыл, жүрек, тіл Аңызды оқу.Талдау.Қиын сөзбен жұмыс. 1 топ Постермен жұмыс 2 топ Мәтінді сахналау 3 топ Түйінді сөздер айту 1 топ Екі аңыздың ұқсастығы неде ?Екі кейіпкерге қандай қасиет тән
2 топ Алдар қойшыны қалай алдағанын аңғар.Ол неліктен алдыңғы берген заттарын қосып көбейтіп айтты.
3 топ Алданбау үшін қандай болуымыз қажет?
1 топ Алдар көсе қу адам, Байларды ол …(алдаған). 2 топ Алдар баймен кездескен, 3 топ |
Оқушының іс–әрекеті
Оқушылар орындарынан тұрып ,орындайды
Берілген сұраққа жауап береді.Топтық жұмыс жасайды
Мәтінді оқиды.Түсінгенін айтады.
Топтық жұмыс жасайды,берілген сұраққа жауап береді. |
Үйге тапсырма | Үш сом мазмұндау | Күнделіктеріне жазып алады |
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
| Жемістермен бағалау |
Кері байланыс | Бүгінгі сабақ ұнады ма? Қожанасыр қандай адам ? Алдар қандай адам? Бағдаршам түсіндегі смайликтерді көтереді.
| Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |