«Осенний фестиваль знаний 2024»

Математикадан ашық сабақ

Ашық сабақ математикадан 1 сыныпқа арналған жаңартылған бағдарлама бойынша "4 саны және цифры"оқушылар 4 санымен танысады, жұп санына жатады, біртаңбалы сан құрамын анықтайды және ажыратады.

Олимпиады: Литературное чтение 1 - 4 классы

Содержимое разработки

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Пән: математика

Мектеп:Ақмола облысы Ерейментау қаласы, Т.Шаханов атындағы №3 орта мектебі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Сандар мен цифрлар

Күні: 02.05.2017 жыл


Мұғалімнің аты-жөні: Сматова Айнагуль Уапиевна

Сынып: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны: -

Сабақтың тақырыбы

4 саны және цифры

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.1.2. біртаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру.

1.1.1.3.бір таңбалы сандардың құрамын анықтау.

1.1.1.1. натурал сандардың және нөл санының құрылуын түсіну; 10 көлеміндегі сандарды тура және кері санау, олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау.

Сабақтың мақсаттары




Барлық оқушылар: 10 көлеміндегі сандарды тура және кері санау.

Оқушылардың басым бөлігі: натурал сандар қатарындағы орнын анықтау, бір таңбалы сандардың құрамын анықтау.

Кейбір оқушылар: цифр мен санды бір-бірінен ажырату.

Жетістік критерийлері




1. 10 көлеміндегі сандарды тура және кері санайды.

2. Натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды, бір таңбалы сандардың құрамын анықтайды.

3. Цифр мен санды бір-бірінен ажыратады.

Тілдік мақсатттар



Пәнге тән лексика мен терминология: теңдік, теңсіздік.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

сандық сауле.

Құндылықтарды дарыту

бір-біріне деген құрмет көрсетуіне

Пәнаралық байланыс

Дүниетану, музыка, бейнелеу өнері

АКТ қолдану дағдылары

Бейнежазба

Бастапқы білім

3 санын және цифры

Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері



Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы


3 минут



Психологиялық ахуал.

Шаттық шеңберде тұрып, бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйлау.

Ширату жаттығуы: «Санау әні»




Сергіту сәті.


Сабақтың ортасы




3 минут


























5 минут









5 минут








3 минут








5 минут

















5 минут




















7 минут

(Т) Оқушыларды топтарға бөлу

(қызыл, жасыл доптар)

Саралау әдісі.

1 топ

Сандық сәуледен төрт санын белгіле.






Дескриптор:

1-4 дейінгі сандарды атайды

сандық сәуледе 4 санын белгілейді.

2 топ

Түсіп қалған сандарды тауып жаз


4 4 4



? 1 2 ? ? 3


Дескриптор:

Түсіп қалған сандарды табады, жазады.

4 санының құрамын анықтайды..


2. (С) Оқулықпен жұмыс 20 бет


Жануарлардың аяқтарын санайды.

Дескриптор:

-жануарларды атайды

-жануарларды санайды

-жануарлардың аяқтарын санайды, 4 санымен цифрын анықтайды


3. (Т) сандарды салыстыр. , =,

белгілерін қой.

1-топ 4 * 1 2 * 4


2- топ 3 * 4 4 * 4


Дескриптор:

Сандарды салыстырады.

Теңдік, теңсіздік белгілерін қояды


Сергіту сәті «»


(Д)Дәптермен жұмыс бет 19


Дескриптор:

-жануарларды атайды

-жануарларды санайды

-төртінші жануарды бояйды

Кері байланыс ауызша

(Т) 1 топ

3. «Ойлан-жұптас-бөліс» стратегиясы.

Сурет бойынша өрнек құрастыр, мәнін тап.

Дескриптор:

  • үй құстары мен жануарларды атайды

Үй құстары мен жануарларды санайды

  • Сурет бойынша өрнек құрастырады, мәнін табады

2 топ

Кестедегі түсіп қалған сандарды тауып, жаз

1

2

3


4


2



2


4


3


1

Дескриптор:

- кестедегі сандарды атайды

- түсіп қалған сандарды жазады.

(МК,Д) Дәптермен жұмыс бет 20

Төрт санын жазу

Дескриптор:

-4 санының элементтерін жазады

- 4 санын жазады

доп







дәптер,

сызғыш

қарындаш























сурет1.docx

оқулық





































сурет 2.docx

дәптер,

Түрлі түсті қарындаштар





















бейнеhttps://youtu.be/xyS4WWbtttMжазба















































сурет 3.docx

Сабақтың соңы


3минут











«Бағдаршам» әдісі










сурет 4.docx




Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қояды жоспарлап отырсыз?

Санның құрамын анықтап, түсіндіреді.

Қабілеті жоғары оқушыларды санауға қиналатын оқушылармен жұптасып санауды тапсыру

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалайтексеруді жоспарлайсыз?


Ауызша санау үдерісін бақылау арқылы бағалау, қиналатын оқушыларды жазып алу.

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қауіпсіздік техникасының ережелерімен таныстыру

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың мақсатына жеттім бе? Оқушылар не үйренді? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?




Ж бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың бұдан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?




Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Олимпиады «Осенний фестиваль знаний 2024»

Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее