Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану | Мектеп: Семей қаласы "№48 жалпы орта білім беретін мектеп"» КММ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 16.02.2018 | Мұғалімнің аты-жөні: Мусалиева Ажар Муратбековна | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 Математика
| Қатысқандар:
| Қатыспағандар:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы
| Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.1.2.30 Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар орындай алады: Ондық бөлшектерді бөлуді орындайды | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Ондық бөлшектерді бөлу ережесін қолданып, сөз есептерді орындайды | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Ондық бөлшектерді бөлуді орындайды және мәтінді өрнектер құрайды және оның дұрыстығын тексеріп шығарады | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар :
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Ондық бөлшек, бөлінгіш, бөлгіш | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Математикалық тілде сауатты сөйлеуге, ұқыптылыққа, дәлдікке,сыни ойлауға тәрбиелеу.Оқушыларға математикалық дағдының шынайы өмірлік мәселелерді шешуде құндылығынын зор екендігін сезіндіру. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу | Ондық бөлшекті натурал санға бөлуді орындайды. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
3 мин.
| Сабақты ұйымдастыру Амандасу, сабаққа дайындықтарын тексеру, түгендеп алу. 1. Білім алушылардың сабақ басындағы көңіл- күйлерін анықтау,жылы лебіздерін білдіру 2 Білім алушыларды топқа бөлу мақсатында берілген ондық бөлшектердің заңдылығын анықтау арқылы жүзеге асады.Топ ережесін хабардар ету,бағалау парағын тарату.
|
Таратпа қағаздар
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 мин
| Мақсаты:білім алушылар ЖАДА арқылы қарым қатынас орнату. Тапсырма 1 Топтық жұмыс «Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу» тақырыбын ашу мақсатында оқушыларға таратпа қағаз беріледі. Топта талқылап, постер арқылы дәлелдеу жүреді. І топ. 7,644:1,56 ІІ топ. 5,52:1,2 ІІІ топ. 56,7:0,18 Бағалау: «Сұқ саусақ» стратегиясы бойынша Дескриптор: Білім алушы ережені оқып айтады. Сабақ барысында қолданады. |
Математика кітабы 5 сынып ,тарататын қағаздар.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы.
4 мин
Сабаққтың соңы Рефлексия 5 мин
| Тапсырма 2 Жекелеген жұмыс Оқулықтағы 66 беттегі №906,№907 есептерді шығару. Мақсаты: Білім алушылардың жауапкершілігін және алған білімдерін өз бетінше қолданылуын қамтамасыз ету. Дескриптор: Білім алушы тапсырма арқылы өз бетімен ережені қолданып есеп шығарады. Бағалау: топ басшысының ауызша есебі Сергіту сәті. Берілген есептердің жауаптарының дұрыс бұрыс екенін анықтау. Қолпаштау
3 тапсырма: топтық жұмыс І топ.Кестеге есептің жауаптарымен бір бағанға оның тұсындағы әріпті қойыңдар. Сонда Еуропа елдеріне бөлшекпен есептеуді насихаттаған нидерландиялық инженер және математиктің кім екенін білесіңдер Е.0,7:0,01=70 Н.1,64:0,41=4 И.12,4:0,1=124 С.9,75:1,95=5 Т.13,3:0,35=38 В.5,6:0,7=8
ІІ топ. Кестеге есептің жауаптарымен бір бағанға оның тұсындағы әріпті қойыңдар. Сонда ондық бөлшектерге амалдар қолдану ережесін жазған ортаазиялық ғалымның және "Арифметика кілті" кітабыныңавторы кім екенін білесіңдер К.2,17:0,7=3,1 Л.34,6:0,1=346 Ә.2,8:0,7=4 И.2,48:0,02=124 А.1,4:0,1=14 Ш.2,5:0,5=5
ІІІ топ. Кестеге есептің жауаптарымен бір бағанға оның тұсындағы әріпті қойыңдар. Сонда ондық бөлшектің бүтін бөлігін бөлшек бөлігінен үтірмен ажыратуды енгізген неміс зерттеушісі кім екенін білесіңдер Е.13,2:0,2= Р.5,18:0,01= К.4,5:0,9= Е.15,9:0,3= Л.15,6:0,3= П.0,18:0,6=
Дескриптор: Білім алушы Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу ережесін қолданып, есептің мәнін тауып, сәйкестендіреді Бағалау: Мадақтау,қолпаштау(ауызша) арқылы жүреді Сабаққа қорытынды «Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы оқушыларға қорытынды жасату Үйге тапсырма № 908, №910 | Оқулық 5 сынып математика |