«Осенний фестиваль знаний 2024»

Конспект урока по казахскому языку

Разработка урока по обновленному содержанию.

Олимпиады: Литературное чтение 1 - 4 классы

Содержимое разработки

Алматы облысы Кербұлақ ауданы Қоғалы ауылы Қоғалы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Медельханова Алмагүл Қасымхановна

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Сабақ жоспары

САБАҚ:қазақ тілі

Мектеп Қоғалы орта мектебі

Күні:11.05.16 ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Меделханова А.Қ.

СЫНЫП: 2 сынып

Қатысқандар:15

Қатыспағандар:-

Оқу мақсаттары

2.3.10.3 Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату

Бағалау критерилері:

1.Зат есім, сын есім, сан есім,етістік туралы біледі.

2.Сөйлем ішінен сөз таптарын ажыратады.

Ойлау дағдыларының деңгейлері:

Білу

Түсіну

Қолдану


Тілдік мақсат:

1.Сөз таптарын

үш тілде үйрету.



Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Зат есім-имя существительное-noun

Етістік-глагол-verb

Сын есім-имя прилагательное-adjective

Сан есім-имя числительное-numeral

Сөз таптары-части речи-part of speech

Алма-яблоко-apple

Гүл-цветок-flower

Қызыл-красный-red

Отыз-тридцать-thirty

Талқылауға арналған сұрақтар:

-Сөз таптарын білеміз бе?

-Сөз таптарын ата.

-Зат есім деген не?

-Сын есім деген не?

-Сан есім деген не?

-Етістік деген не?


-Қалай ойлайсыңдар, сөз таптарын бір-бірінен қалай ажыратуға болады?


ишара: Мақтау, мадақтау


Алдыңғы оқу:

Етістік

-Етістік деген не?

-Қандай сұрақтарға жауап береді.

-Мысал келтір

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды өзіңіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)

Ресурс-тар

Дерек-көздер

Басы


Психологиялық жаттығу

Күннен алып шуақты,

Жерден алып қуатты

Алақандар ашылып

Жылуларын таратты

Жылулары жүректе

Ақ моншақтай боп асылды

Сол моншақтар әлемге

Шаттық болып шашылды


Топқа бөлу зат есім,сын есім, сан есім, етістік.



Ортасы


Тапсырмалар: Ойын «Себетке жина»

Зат есім Сын есім Сан есім Етістік

алма

өсті

ағаш

ұшты

бес

бір

қызыл

сағыз

жазды

отыз

кең

оқыды

гүл

жарық

он


ғаламтор




Бағалау критериилері

1. Зат есім, сын есім, сан есім,етістік туралы біледі.


Дескриптор:

1.Сөз таптарының ережелерін жатқа біледі.

2.Сөздерге сұрақ қоя алады.

3.Берілген сөздерді үш тілде айта алады.



Тапсырмалар:Жазылым

1 Дәптермен жұмыс

Күн ретін жазу

Көркем жазу

Аа

Анар

1-жаттығу Сөйлемдерді көшіріп жаз.

Әсем екінші сыныпта оқиды.Оның інісі бес жаста.

Біздің сынып үшінші қабатта орналасқан.Мен бірінші партада отырамын.

Қарамен жазылған сөздердің астын сыз.Олар қай сөз табына жататынын айт.

ғаламтор

Бастауыш сынып журналы

Бағалау критериилері:

1.Сөйлем ішінен сөз таптарын ажыратады.

Дескриптор:

1.Зат есімді біледі.

2Сын есімді біледі.

3.Сан есімді біледі.

4.Етістікті біледі.

5.Сөйлемдерді қатесіз көшіре алады.





Сергіту сәті

Ребусты шеш.


-Шыққан сөз қай сөз табына жатады?

-Неліктен?

Осы сөзбен шағын әңгіме құрастыр.



Соңы


Бағалау

1.Өзін-өзі бағалау

2.Бағалау парақшалары.


Бүгінгі сабақта басың арқылы нені меңгердің?

Бүгінгі сабақта қолың арқылы нені жасай алдың?


Бүгінгі сабақта жүрегің арқылы нені сезіндің?




Қосымша мəліметтер оқулықтан тыс










Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Мәтіннен сын есімдерді тап.Тапқан сын есімдерді пайдалана отырып, кейіпкерге мінездеме беру.


Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау парақшасы.


Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс.

Өзін-өзі тану, әдебиеттік оқу, жаратылыстану, орыс тілі, ағылшын тілі.

Құндылықтармен байланыс

(тəрбие элементі).

Ынтымақтастықта жұмыс жасауға тәрбиелеу.





Рефлексия

Сабақтың мақсатымен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушыларне үйренді?

Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(тапсырмаларсəйкесболдыма?)

Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім жəне

неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақтың мақсатымен оқу міндеттері орындалды.

Бүгін оқушылар сөз таптары туралы білімдерін толықтырып, бекітті.

Сабақ оқушыларға қызықты, жақсы деңгейде өтті.

Жоспарланған саралау жақсы іске асты.

Тапсырмалар сәйкес болды.

Уақытты тиімді пайдаландым.




Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз;

1.Ойын «Себетке жина»

2.Ребус шешу

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалы тигізер еді?

  1. Электронды оқулықта берілген тапсырмалар.

  2. Ойындар «Кім жылдам?»

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

Деңгейлік тапсырмаларды беру.







Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Олимпиады «Осенний фестиваль знаний 2024»

Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее