Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Күні:2.06.2017 Сынып: 1 | Мектеп: Уәлиханов ауданы, Кішкенекөл №1 орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Хусаинова Айман Каиргельдиновна Қатысқандар саны: 10 Қатыспағандар саны: | |||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Шамалар және олардың өлшем бірліктері Тіктөртбұрыштың қабырғаларын өлшеу | |||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1.3.2 өлшем бірліктерді (см, дм/ кг/л/сағ) қолданып өлшеу | |||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Геометриялық фигураларды ажыратады, өлшем бірліктерді (см, дм) қолданып өлшейді. Көптеген оқушылар: Геометриялық фигуралардың(үшбұрыш, шаршы, тіктөртбұрыш) қабырғаларын өлшейді, тіктөртбұрыш қабырғаларының қасиетін біледі. Кейбір оқушылар: өлшем бірліктерді қатыстырып өрнектер құрастыра алады және салыстырады. | |||||||||||||
Бағалау критерийлері | Сурет бойынша геометриялық фигураладың аттарын атайды, ажыратады,өлшем бірліктерді (см, дм) қолданып өлшейді Тіктөртбұрыштың қабырғаларын сызғыш арқылы өлшеп, оны жаза алады. Тіктөртбұрыштың қабырғаларының ұзындығының өлшемдерін жазып, оны салыстырады, қарама-қарсы қабырғаларының қасиетін біледі.
| |||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Тіктөртбұрыш-прямоугольник-rectangle(регтайгл) -Тіктөртбұрыштың қабырғалары туралы не айта аласыңдар? -Тіктөртбұрыштың қабырғалары ұзындығын білу үшін қанша өлшем жұмысын жүргізу керек? | |||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Өз бетінше жұмыс жасай алу, топта сыйластық қарым-қатынасты орнатуға аулу. | |||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | дүниетану.көркем еңбек | |||||||||||||
АКТ қолданудағдылары | Бейнежазбадағы керекті мәліметтермен жұмыстану. | |||||||||||||
Бастапқы білім | Өлшем бірліктерін біледі, ажырата алады. Ұзындық өлшем бірліктерін түрлендіре алады. | |||||||||||||
Сабақбарысы | ||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||
5 минут 4 минут 3 минут Сабақтың ортасы 7 минут | Психологиялқ ахуалды тудыру және оқушылардың қызығушылығын ояту мақсатында «Биші фигуралар» тренингі.(Фигураларды қолмен, аяқпен,белмен,көзбен көрсетеді). Ширату жаттығу: Сабақ тақырыбын ашу мақсатында 1. «Геометриялық фигуралар» бейнежазбасын көріп, талдау, геометриялқ фигураларды ажырату.
2. Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында: Поездың вагондары қандай фигураға ұқсайды? -Мына роботтың қолы, аяғы, басы,денесі қандай фигурадан жасалған? -Үйдің қаңқасының фигурасын ата. Сонымен бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? 1 тапсырма (жеке жұмыс) Берілген кестеге геометриялық фигураларды салыңыз
2 тапсырма «Шеберхана» ойыны (топтық жұмыс) Б ерілген тіктөртбұрыштың қабырғаларының ұзындықтарын қағаз бетіне сызып, оны қиып ал және салыстыр. Дескриптор: - Тіктөртбұрыштың қабырғаларын өлшей отыра, қарама-қарсы қабырғаларының ұзындықтарын қағаз бетіне түсіре алады, фигураны қиып алады. -ұзындықты салыстырады және салыстыру таңбасын қояды; Өзара бағалау «Оқушылардың бағалау сызбасы» (флипчарттағы сызбаға өздері қандай деңгейде, көрсету) : | Суреттер,бейнежазба Қима қағаздар | ||||||||||||
3 минут
3 минут 4 минут Сабақтың соңы 4 минут | 3- тапсырма (жұппен жұмыс) Фигураларды ата. Тіктөртбұрыштың қабырғаларының ұзындығын өлше. Сен нені байқадың? Дескриптор: - Тіктөртбұрыштың қабырғаларын өлшей отыра, қарама-қарсы қабырғаларының тең екендігін аңғарады. Тіктөртбұрыштың қарама-қарсы қабырғаларының ұзындықтары тең болады. «Сергіту сәті»
4- тапсырма (топтық жұмыс) Тіктөртбұрыш қабырғаларына неше қағазқыстырғыш жұмсалды? Қабырғаларының ұзындығы 5 және 2 қағазқыстырғыштан тұратын тіктөртбұрыш жасап көр. Ол үшін барлығы қанша қағазқыстырғыш пайдаланасың? Дескриптолар: - тіктөртбұрыш жасауға қажетті қағазқыстырғыштардың санын анықтайды. -Қағазқыстырғыштан тіктөртбұрыш жасайды ; Тіктөртбұрыш-прямоугольник-rectangle Әр топ өзін-өзі «Табыс сатысы» әдісі арқылы бағалайды. Жасай аламын Түсінемін Білемін 5- тапсырма (жеке жұмыс) Шарларды жарып , ішіндегі берілген шамалардан өрнек құрастыру арқылы оның мәнін тап. Дескриптор: - Ұзындық өлшем бірліктерімен амалдар орындайды және мәнін табады; Мұғалім тарапынан жүргізілетін бағалау. «Дельта-Плюс»әдісі Дельта-плюс (В+) сабақтың тиімді жақтары бойынша сұрақтар беріледі. Сабақта не ұнады? Сабақтың күшті жақтары қандай? Б содан кейін жұмысты басқаша өткізу немесе өзгерістер енгізу туралы пікірлер айтылады | Сызғыш Қағаз қыстырғыш шарлар | ||||||||||||
2 минут | Кері байланыс «Рюкзак» Жасыл-бәрі түсінікті Сары-сұрақтарым бар Қызыл-түсініксіз | сурет | ||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | ||||||||||||
Жеке,жұптық, топтық жұмыс түрлері қолданылды ***** | - Өзара бағалау Оқушылардың бағалау сызбасы - Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Дельта-плюс» әдісі «Табыс сатысы» әдісі - Кері байланыс: «Рюкзак» | «Шеберхана» «Кім жылдам» белсенді оқу түрлері Қауіпсіздік техникасы ережесі: қайшымен жұмыс жасағанда қауіпсіздік техникасын сақтау. | ||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||||
|