| Сабақ тақырыбы: | Бұрыш және фигуралар салу | |
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | Тік бұрыш салуды үйренеміз. | |
| Сабақ мақсаттары | Бұрыш және фигуралар салу. Тік бұрыш салуды үйренеміз. | |
| Жетістік критерилері | Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса,оқушы оқу мақсатына жетеді
| |
| Тілдік мақсаттар |
Сіз… неліктенекендігін айтааласызба?
Жазу кезіндегі еске салулар::
Жауапты құрастыру кезінде өзіңіз жүгінетіндей белгілер жазып қойыңыз. | |
| Құндылықтардыдарыту | Сыйластық Жауапкершілік. Еңбекқорлық | |
| Пәнаралықбайланыстар | Қазақ тілі, дүниетану. | |
| Алдыңғы меңгерілген білім | Фигураларды сала алады. | |
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
| Сабақтың басы 5 мин | 1. Ұйымдастыру. Психологиялық дайындық: -Балалар, сабаққа қандай көңіл-күймен келдіңдер? Соны дәптерімізге, жолақтан кейін салып қойыңдар. -Ал, енді барлығымыз ортаға шығайық. Бұрыш түрлерін анықтайды. Тік бұрыш,сүйір бұрыш,доғал бұрыш
|
|
| Сабақортасы 3 мин 1 мин | Ой шақыру. Дәптермен жұмыс. Көркем жазу минутасы. Мақалдардан сөзбен жазылған сандардың атауларын цифрмен жазу.
Сандар: 100, 1000, 12, 13, 7 1, 1000, 3, 3, 15, 25 Тексеру:Сигналды карточкалармен жұмыс. Жазылған сандарды бір тәртіппен топтастыру. -Неліктен солай топтастырдыңдар?
Саяхатқа шығу. Жұмбақ шешу. http://balalaralemi.kz/zhumbaktar/view/58 13бет №2, №3 тік бұрыш пен шаршы сызамыз. Сергіту сәті. Түстер арқылы оқушыларды топқа бөлу. Топтық жұмыс. Әр топқа сөзді есеп беру. 1 топ: Туристер бірінші күні 500 км жол жүрді. Екінші күні одан 300 км-ге артық жол жүрді. Туристер екінші күні неше км жол жүрді? 2 топ: Саяхатшылар теңізден рет салмағы 16 кг балық аулап алды. Олар екінші рет аулағанда, балықтың салмағы бірінші балықтан 10 есе артық болды. Екінші балықтың салмағы неше кг? 3 топ: Мен отбасыммен Алматыға баратын болдым. Вокзалға келсем Алматыға дейін билет 12000 тг тұрады,ал Астанаға дейін одан 600 тг-ге кем. Астанаға дейін билет неше тг тұрады? Топтар өзара тексеру жасайды. Критерийлер бойынша.
-Ал, саяхатқа шығу үшін не керек? Суретке назар аударайық. -Бұл қандай көлік түрі? Ұшу көліктері туралы не білесіңдер? Графикалық диктант. Төмен екі тор, сол жақтан үш тор қалдырып жұмысты орындайды.
|
|
| Сабақтыңсоңы | Жетістік критерийлері бойынша оқушы өз-өзің бағалайды: «Жетті» болса-жасыл түспен, «Талпынады» болса -сары түспен, «Түсінбедім» болса- қызыл түспен бояйды. Оқушылар неліктен солай бояғандары туралы айтады | Денсаулықжәнеұауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
| Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгерудең кейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта Қауіпсіздік техникасыныңеережелерінен |
| Кабілеті жоғары оқушылар өз беттерімен есеп құрастырып, шығарады. | Оқушылардың қабілеті топта жұмыс істеу барысында бақыланады, мұғалім жазбалар жүргізеді. | Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. |




